portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Trzy Ogrody - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Trzy Ogrody - sprawy osiedlowe » Forum » Kamery
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kamery

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Arim55 
   

Początkujacy


Wiek: 47
Dołączył: Śro Paź 04, 2017 14:53
Posty: 8
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Gru 13, 2018 21:48    Temat postu: Kamery

Kochani, co myślicie o kamerach? Było zebranie na które przyszło 10-12osob i co w efekcie? Za założeniem kamer było kilka osób, reszta osób na nie. Jeśli ktoś chce kamerę może założyć sobie prywatnie. Nikt nie myśli że zaczynamy od niskiego czynszu, a właśnie przez takie decyzje za 2 lata będziemy płacić czynsz 700 zł. ZOBACZMY JAKI JEST KOSZT UTRZYMANIA TYCH KAMER KONSERWACJI ITD. dlaczego administracja zaproponowała swoje wybrane firmy. CZY NIJT NIE WIDZI, ŻE KTOS NA NAS CHCE ZAROBIĆ?
CZY NIJT NIE ROZUMIE, ŻE DE FACTO NIE MA WGLĄDU PRYWATNIE DO TYCH KAMER, A JEDYNIE JAKO DOWÓD W POSTĘPOWANIU? A JAK DŁUGO PRZETRWA TAKI DOWÓD I KTO GO DOPUŚCI? W SADACH TAKIE DOWODY NIGDY NIE SA ISTOTNE, BOWIEM NIGDY NIE ROZPOZNANY SPRAWCA.
CZY KAŻDY ZWYCZAJNIE KLIKA I SIĘ NIE ZASTANAWIA, NA CO GLOSUJE???
Gwiazdaosiedla 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Gru 13, 2018 21:57
Posty: 1
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Gru 13, 2018 22:08    Temat postu: Re: Kamery

Popieram!!! Pomysł założenia kamer na naszym osiedlu to zupełna porażka. Sztuczne nabijanie pieniędzy zaprzyjaźnionej firmie. Podobnie było z sadzeniem drzewek i roślinnek na osiedlu ( w kosmicznych cenach), Na spotkaniu Pani z administracji sama przyznała, że kamery nic nie dadzą. Na osiedlach o wiele bogatszych są kamery i nikt nie wykrywa sprawców. Powinni zająć się uporządkowaniem wału, wykoszeeniem i sprawą parkingu. Ponadto wgląd do kamer jest możliwy jedynie przez policję po wcześniejszym złożeniu wniosku, gdzie po 14 dniach nagrania może nie być. Należy jak najszybciej zastanowić się nad zmianą zarządcy, dopóki nas nie zrujnuje finansowo !!!
Arim55 
   

Początkujacy


Wiek: 47
Dołączył: Śro Paź 04, 2017 14:53
Posty: 8
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Gru 13, 2018 22:20    Temat postu: Re: Kamery

Co dziwne, nikt nie zwrócił uwagi, że żaden temat ani problem nie nabrał takiego błyskawicznego tempa jak temat kamer! Sprawa się rozwija błyskawicznie, firma wybrana przez zadzadce Smile oczywiście zaprzyjaźniona, i jeszxze uchwała nie przeszła a już przekazano informacje gdzie będą rozmieszczone Smile Mieszkańcy, przecież to kpina!!

Laris nas wykończy!
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Pią Gru 14, 2018 15:40    Temat postu: Re: Kamery

Hallo tu Gwiazda - hallo , pisze do Gwiazdy i nie tylko. "Należy jak najszybciej zastanowić się nad zmianą zarządcy, dopóki nas nie zrujnuje finansowo !!!"
To sa prorocze slowa - osiedle wrzosowe juz ucieklo, zaraz za nim osiedle rozane. To co piszecie jest wszystko prawda. Wiecej info na forum albo u mnie.
Jesli chodzi o kamery to juz pisalem do was, inwestor schodzi z placu budowy na Lawendowym i ma do pozbycia zainstalowane juz kamery w dobrym stanie. Nie jestem przeciwny kamerowaniu osiedla ale caly system musi byc w waszych rekach a nie w zaprzyjaznionej firmie. To was bedzie drogo kosztowalo. Pozdrawiam
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Pią Gru 14, 2018 15:45    Temat postu: Re: Kamery

Arim - będziemy płacić czynsz 700 zł. - tak to prawda, ale nie za dwa lata tylko juz na wiosne. Smile PONIEWAZ WSZYSTKIE NIESPRZEDANE MIESZKANIA TRZEBA OGRZAC. Takie numery juz byly wiec mozecie sie juz przygotowac. Pozdrawiam
3Ogrody 
   

Zaglądajacy


Wiek: 76
Dołączył: Czw Lis 29, 2018 20:29
Posty: 21
Skąd: Kraków-Opatkowice Zachód

PostWysłany: Pią Gru 14, 2018 19:38    Temat postu: Re: Kamery

Kamery, czynsz za ogrzewanie mieszkań pustostanów - smutna przyszłość na osiedlu Trzy Ogrody?!
_________________
"Nie wolno wdawać się w sprzeczki i awantury. Trzeba wziąć nogi za pas i zlekceważyć wszelkie obelgi od ludzi bezmyślnych ..." L.A. Seneka
Arim55 
   

Początkujacy


Wiek: 47
Dołączył: Śro Paź 04, 2017 14:53
Posty: 8
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Gru 15, 2018 6:22    Temat postu: Re: Kamery

Złote słowa, nie wiem jak można być tak otumanionym żeby głosować na takie uchwały, niby ludzie szkoły pokonczyli ale zero myślenia. Tak to prawda, że przez takie podejście ludzi będziemy płacić. Na spotkaniu sama administrator mówiła, że kamery nic nie pomogą, jedynie jako "straszak" za ponad 300 od zaprzyjaźnionej firmy, Smile)) od mieszkania ale ludzie jak widać nadal popierają układy i samowolke zarządcy.
dexxx89 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Cze 18, 2016 10:45
Posty: 32
Skąd: Stamtąd

PostWysłany: Pon Gru 17, 2018 16:00    Temat postu: Re: Kamery

Im później zmienicie administrację, tym bardziej będziecie żałować Wink
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Pon Gru 17, 2018 17:07    Temat postu: Re: Kamery

opinie o firmie zarzadzajacej sa ciekawe, nowy wynalazek inwestora Smile
"Tak castelia
nieradny, więcej niż 6 miesięcy temu
Firma Castelia jest NAJGORSZĄ firmą zarządzającą z którą się spotkałem ich ?nowoczesne metody obsługi klienta ?to głównie nie robienie NIC. Prosi się ich o coś mówią że owszem zaraz zajmą się tą sprawą po czym przez parę następnych miesięcy jest cisza, zbywają na każdym kroku, jak już napisali mieszkańcy poprzednich forum- są stronniczy, dbają tylko o własny interes a dla mieszkańców nie robią nic. Jeżeli chodzi o poziom niektórych pracowników o których CASTELIA rozpisuje się ?? odpowiednio przygotowany zespół składający się z najlepszych na rynku ludzi? to jest to jakiś ŻART ? poziom niektórych pracowników tam pracujących jest tragiczny a metody ich działania absurdalne. Mieszkałem w wielu miejscach, wszędzie były wspólnoty i firmy zarządzające i w żadnej ze wspólnot nie spotkałem się żeby firma zarządzająca robiła z ludzi idiotów. A tak niestety w tym wypadku jest. Ale myślę że jest to głównie wina niektórych pracowników tam pracujących"
"Ardam Aux Landoret, więcej niż 6 miesięcy temu
Firma Castelia schodzi na psy. Po zmianie "opiekuna" naszego bloku nic nie da się załatwić, telefonów nie odbierają, o niczym nie informują."
3Ogrody 
   

Zaglądajacy


Wiek: 76
Dołączył: Czw Lis 29, 2018 20:29
Posty: 21
Skąd: Kraków-Opatkowice Zachód

PostWysłany: Wto Gru 18, 2018 9:46    Temat postu: Re: Kamery

Odpowiadam dla azbyszko: wątek dotyczy kamer, ale został rozszerzony o "administrowanie przez CASTELIA", a więc dodaje swoje trzy grosze:
Administrowanie przez CASTELIA - moje krótkie doświadczenia. Orion Inwestment w "naszym imieniu" wybrał "najlepszą" firmę "Castelia - Nowoczesne zarządzanie"? A jaka rzeczywistość? Mieszkanie na Ogród Lawendowy objąłem w 2 października tego roku, i po trzech tygodniach, jako pionier w tym Ogrodzie, zamieszkałem w nim. Mam małe rozeznanie w temacie zarządców nieruchomości na rynku krakowskim. W górach miałem własny dom, teraz jestem na garnuszku "Wspólnoty Mieszkaniowej Ogród Lawendowy Dębskiego 127 - 153". Dopiero rozeznaję temat. Jednak pierwszy kontakty z CASTELIA nie napawa optymizmem. Bardzo utrudniony kontakt poprzez skrzynkę pocztową biuro@castelia.com.pl. Firma nie odpowiada na moje monity, np. w sprawie wyjaśnienia przesłanej przez nich informacji o zarządzaniu nieruchomością przy ul. Dębskiego 127 - 153. Powołują się na uchwałę Wspólnoty (nr 3), a przecież Wspólnoty Ogród Lawendowy nie ma, bo zasiedlenie zasobów jest szczątkowe, pustostany, a więc gdzie ta Wspólnota i podjęcie uchwały o naliczanie opłat eksploatacyjnych na 2018 rok - to poważna nieścisłość. W załączeniu pisma przesyłają login i hasło dostępu do systemu LokaleNet, które nie działa. Przesyłają ankietę, która zresztą faktycznie nie zostaje załączona, to kolejny absurd. W piśmie jest informacja, że istnieje możliwość zmiany wysokości zaliczek w zakresie zimnej i ciepłej wody oraz centralnego ogrzewanie, przez każdego właściciela indywidualnie - tylko, że druk do wypełnienia nie został dołączony do tego pisma - to kolejny absurd. Pismo do właścicieli mieszkań Castelia kończy frazesem: "Mamy nadzieję, że spełnimy Państwa oczekiwania w przedmiocie usług w zakresie administracji. W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt".

_________________
"Nie wolno wdawać się w sprzeczki i awantury. Trzeba wziąć nogi za pas i zlekceważyć wszelkie obelgi od ludzi bezmyślnych ..." L.A. Seneka
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Wto Gru 18, 2018 10:52    Temat postu: Re: Kamery

Kamery - co w nich mozna zobaczyc - przedewszystkim pokazuja prawde.
Pisalem poprzednio do moich sasiadow z osiedla rozanego przez dwa lata, na temat stada i strzyzenia owiec. Takie jest zycie ze zawsze sa strzygacy tych co sie daja strzyc. Zawsze ten proces trwa tak dlugo dopuki strzyzeni daja sie strzyc bezkarnie. Kiedy wreszcie miarka sie przebierze , zaczynaja sie buntowac i nie moga uwierzyc ze takie dzialania sa mozliwe. Tak sa mozliwe, na co sa dowody czarno na bialym - zdjecia i pisma. W efekcie ostatecznym zbiorowe pozwy do sadu. Wiem ze to co pisze nie bedzie sie Panu podobalo, znowu poleci pileczka w moja strone, jestem juz przyzwyczajony. Zapewne przypomni sobie Pan jak pisalem zeby poczytac poprzednie posty w temacie na forum. Tam jest cala historia najpierw osiedla wrzosowego a potem rozanego. Najpierw zbuntowali sie mieszkancy osiedla pierwszego, wybudowanego i zasiedlonego. Wlasnie chodzilo o naliczenia mediow, naliczenia indywidualne i czesci wspolnych. Wszystko jest dokladnie opisane - nie chce powtarzac bo i po co. Jesli jednak znajdzie Pan troche czasu na poczytanie poprzednich postow to mozna sie tam dowiedziec np. dlaczego inwestor przekazuje administracje zaprzyjaznionej firmie. Jak wyglada zakladanie wspolnoty i podejmowanie uchwal. Pewnie na to by Pan nie wpadl, ale wystarczy pierwsze mieszkanie sprzedac znowu, albo zaprzyjaznionej osobie, swojemu pracownikowi i z nim jako czlonkiem wspolnoty mozna juz podpisywac umowy z administracja i podejmwac uchwaly. Reszta nieswiadoma niczego kupuje mieszkania i ma juz wszystko gotowe, wskazany notariusz, administracja i zarzad. Pisze Pan ze administracja nie odpowiada na telefony czy maile. U nas bylo tak samo, ale srednia wieku mieszkancow to okolo 30 kilka lat i mysleli ze tak musi byc. Dopiero gdy napisalem reklamacje do administracji w formie listu i wyslalem go za potwierdzeniem nadania i odbioru, zadzialalo. Mozna pofatygowac sie osobiscie do siedziby firmy i doreczyc pismo za potwierdzeniem na kopi dnia i kto przyja z pieczecia firmy. Ja nie wiem dlaczego tym razem inwestor wybral inna administracje - ale jedno jest pewne konieczna jest gra na zwloke. Nie przyjmowanie skarg, reklamacji, nie odpowiadanie na maile itp na forum dowie sie Pan czemu jest konieczna gra na zwloke. To nie przypadek, takie administracje graja do bramki inwestora a nie czlonkow wspolnoty. Nie ma sie co zalamywac, droga jest juz przetarta jak zmienic zarzadce, zrobily to juz dwa ogrody z tego samego powodu. Jesli chodzi o mnie to moze Pan myslec ze na starosc mi odbilo, moze Pan krecic kolka na czole ze wariat, nic mi to nie robi bo wiem ze prawda sie sama obroni. Z tymi domkami w gorach tez mamy podobnie tyle tylko ze ja swojego jeszcze nie sprzedalem. Pomimo wszystko serdecznie Pana pozdrawiam Panie Grzegorzu. Sasiad z rozanego Zbyszko
3Ogrody 
   

Zaglądajacy


Wiek: 76
Dołączył: Czw Lis 29, 2018 20:29
Posty: 21
Skąd: Kraków-Opatkowice Zachód

PostWysłany: Wto Gru 18, 2018 11:41    Temat postu: Re: Kamery

Dziękuję za szczerą wypowiedź w kwestii administrowania, nie odbieram tego jako "spiskowej teorii dziejów", ale coś jest na rzeczy. Uchwała Wspólnoty nr 3/2018 w sprawie zatwierdzenia planu gospodarczego na rok 2018 - opłaty eksploatacyjne Wspólnoty Mieszkaniowej (???) są naliczane w oparciu o w/w plan. Ciekawe są Pana spostrzeżenia, jestem pionierem i jeden z pierwszych mieszkańców Ogród Lawendowy i nigdy nie słyszałem o powstaniu Wspólnoty Mieszkaniowej Ogród Lawendowy ulica Dębskiego 127-153, w tym o jakiś uchwałach tego gremium. W uzupełnieniu poprzedniego mojego wpisu dodam, że w dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedź na mój e-mail sprzed 35 dniu skierowanego do Castelia (biuro@castelia.com.pl) od samej szefowej tej instytucji. Ciekawe, dlaczego akurat dzisiaj, czyżby donosiciele z naszego forum, a może to tylko zbieg okoliczności?
_________________
"Nie wolno wdawać się w sprzeczki i awantury. Trzeba wziąć nogi za pas i zlekceważyć wszelkie obelgi od ludzi bezmyślnych ..." L.A. Seneka
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama