portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Trzy Ogrody - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Trzy Ogrody - sprawy osiedlowe » Forum » notariusz
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

notariusz

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Marion65 
   

Początkujacy


Wiek: 58
Dołączył: Wto Cze 26, 2018 10:14
Posty: 5
Skąd: Kraków-Ogród lawendowy

PostWysłany: Wto Cze 26, 2018 23:45    Temat postu: notariusz

Kupiłam mieszkanie. Miałam mieć notariusza w piątek ale odwołali. Zastanawiam się ile kosztuje ten notariusz Oriona . Czy ktoś może mi powiedzieć ? bo może sama znajdę innego. Gdzie w ogóle jest ta kancelaria ?
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Śro Cze 27, 2018 0:49    Temat postu: Re: notariusz

Z notariuszem to nie taka prosta sprawa
Orion ma specjalnego - osobistego, nie do podmiany.
Pomimo ze teoretycznie mozna to zalatwic gdzie indziej ale jest to nie wykonalne z przyczyn technicznych.
Ja tez chcialem miec swojego ale sie nie udalo, zdecydowalem ze zalatwie to tam gdzie wszyscy - chcac szybko zalatwic sprawe.
Notariusz Oriona jest drogi - nas w sumie kosztowalo wszystko razem okolo 1000 zl. Slyszalem !!! od innego notariusza, ze strony placa zwyczajowo po polowie. Notariusz Oriona nic nie wspomnial o takiej opcji i oczywiscie my zaplacilismy caly koszt. Oczywiscie na pewno mozna dyskutowac ale czy to cos zmieni? nie wiem. Mozna kupic mieszkanie u innego dewelopera. Tu jest adres kancelarii Kancelaria Notarialna Wojciech Zarzycki, Sabina Kurek notariusze spółka cywilna Adresse: Mosiężnicza 3, 31-547 Kraków
Powodzenia
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Cze 27, 2018 8:34    Temat postu: Re: notariusz

Pobieranie calej opłaty jest niezgodne z prawem - Orion mial kontrole UOKIK w tym zakresie - jest to klauzula niedozwolona w umowie z konsumentem. Należy się domagac ustalenia oplaty pół na pół.
dexxx89 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Cze 18, 2016 10:45
Posty: 32
Skąd: Stamtąd

PostWysłany: Śro Cze 27, 2018 8:42    Temat postu: Re: notariusz

Aleksandra10BL napisał:
Pobieranie calej opłaty jest niezgodne z prawem - Orion mial kontrole UOKIK w tym zakresie - jest to klauzula niedozwolona w umowie z konsumentem. Należy się domagac ustalenia oplaty pół na pół.


Można żądać od nich zwrotu połowy kosztów po dwóch latach? Wink
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Cze 27, 2018 9:34    Temat postu: Re: notariusz

Pewnie. Ten zapis w umowie notarialnej jest bezskuteczny i nie wiąże. Choć pewnie bez pozwu by sie nie obyło. Oni niczego dobrowolnie nie płacą.
Marion65 
   

Początkujacy


Wiek: 58
Dołączył: Wto Cze 26, 2018 10:14
Posty: 5
Skąd: Kraków-Ogród lawendowy

PostWysłany: Śro Cze 27, 2018 12:00    Temat postu: Re: notariusz

Dziękuję wszystkim za pomoc/ Będę się upierać przy pół na pół. Pozdrawiam
Honda_Skp 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Czw Sie 07, 2014 21:42
Posty: 284
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Cze 28, 2018 10:58    Temat postu: Re: notariusz

Akurat koszty umów były po połowie. Nie opowiadajcie bzdur.
dexxx89 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Cze 18, 2016 10:45
Posty: 32
Skąd: Stamtąd

PostWysłany: Czw Cze 28, 2018 11:12    Temat postu: Re: notariusz

Honda_Skp napisał:
Akurat koszty umów były po połowie. Nie opowiadajcie bzdur.


Może u Ciebie, na różanym wszyscy płacili pełną kwotę Wink
Mateusz_2e8 
   

Stały bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Maj 04, 2015 14:20
Posty: 58
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Cze 29, 2018 23:59    Temat postu: Re: notariusz

To nieprawda. Kupowałem na różanym, było standardowo pół na pół.
dexxx89 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Cze 18, 2016 10:45
Posty: 32
Skąd: Stamtąd

PostWysłany: Sob Cze 30, 2018 7:35    Temat postu: Re: notariusz

Mateusz_2e8 napisał:
To nieprawda. Kupowałem na różanym, było standardowo pół na pół.


Ok. Poinformowali Cię o tym, czy sam stwierdziłeś podczas podpisywania umowy ze tak trzeba podzielić koszty? Może kupowałeś już po kontroli UOKIK? Wink Ja płaciłem całość i wiem że sąsiedzi z klatki również. Czyli sprawę trzeba będzie potraktować indywidualnie.
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Cze 30, 2018 12:00    Temat postu: Re: notariusz

Kupujący przed naszym zgłoszeniem do UOKIK płacili całość, mieli to wprost we wzorcu umowy notarialnej, ktora załączylismy do zawiadomienia. Ale nasze zgłoszenie dotyczyło tylko wzorcow umownych dla spólek córek budujących Wrzosowe i Różane - wzorce spólek budujących Jasminowe i Lawendowe nie były przedmiotem kontroli UOKIK, bo wtedy jeszcze niczego nie budowały. Jeśli w umowach nie ma zapisu, że są koszty pół na pół, to warto rozważyć zgloszenie do UOKIK.
mariusz1985 
   

VIP


Dołączył: Wto Lis 03, 2015 19:31
Posty: 695
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Cze 30, 2018 12:42    Temat postu: Re: notariusz

ja mialem do zaplaty calosc ok 2500 zł ...
Luka85 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Kwi 03, 2015 23:06
Posty: 44
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lip 02, 2018 0:33    Temat postu: Re: notariusz

Marion65,
pół na pół płaci się tylko przy umowach deweloperskich (kiedy inwestycja jest w w trakcie budowy). Jak jest już oddana do użytkowania to cały koszt ponosi kupujący. I dlatego są tu różne głosy, że niektórzy kupowali jak osiedle się budowało. Koszty umowy przeniesienia własności są po stronie kupującego.
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lip 02, 2018 8:56    Temat postu: Re: notariusz

Nie ma w prawie przepisu przerzucającego koszt aktu przeniesienia własności na nabywcę. Jest to zawsze kwestia umowy stron. Ale jednostronne narzucanie przez dewelopera konsumentowi kosztu aktu notarialnego - nieważne, czy jest to umowa deweloperska, czy przeniesienia własnosci, jest klauzulą niedozwoloną.
mariusz1985 
   

VIP


Dołączył: Wto Lis 03, 2015 19:31
Posty: 695
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lip 02, 2018 9:20    Temat postu: Re: notariusz

w takim razie jak odzyskac połowe kosztów ? u mnie to koło 1200 zł
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama