portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Trzy Ogrody - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Trzy Ogrody - sprawy osiedlowe » Forum » Firma sprzątająca-os. różane
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Firma sprzątająca-os. różane

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
justysia291 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Wto Wrz 27, 2016 22:21
Posty: 38
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 13:03    Temat postu: Firma sprzątająca-os. różane

Pytanie do mieszkańców osiedla różanego- czy firma sprzątająca się u Was pojawia? Bo u mnie cały tamten tydzień nie była klatka sprzątana.
Anylaa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Sie 27, 2016 11:06
Posty: 15
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 18:48    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

Ja widuję Panią sprzątająca co parę dni. Natomiast dzisiaj zauważyłam, że lista obecności jest niepodpisana za ostatni tydzień i zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem nie jest tak, że ona faktycznie przychodzi co kilka dni i podpisuje sobie listę za cały tydzień.
justysia291 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Wto Wrz 27, 2016 22:21
Posty: 38
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 20:20    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

Anylaa napisał:
Ja widuję Panią sprzątająca co parę dni. Natomiast dzisiaj zauważyłam, że lista obecności jest niepodpisana za ostatni tydzień i zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem nie jest tak, że ona faktycznie przychodzi co kilka dni i podpisuje sobie listę za cały tydzień.


Słaba sytuacja, pisałam do Laris, odpisali że obiecują porozmawiać z ekipą sprzątającą ale kiedy i czy w ogóle to nastąpią to wątpliwa sprawa.
Anylaa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Sie 27, 2016 11:06
Posty: 15
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 21:58    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

Zacznę robić zdjęcia niepodpisanych obecności, może jak będą mieli dowód to coś więcej osiągniemy
justysia291 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Wto Wrz 27, 2016 22:21
Posty: 38
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2018 9:08    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

Ja już zrobiłam zdjęcie z tamtego tygodnia i podesłałam Zarządcy i coś czuję że w tym tygodniu sytuacja się powtórzy. Nie wiem na co Laris czeka a nasze pieniądze lecą.
Anylaa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Sie 27, 2016 11:06
Posty: 15
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 18:13    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

Też będę dzisiaj pisać do Laris. U mnie w klatce zaczęłam zaznaczać kiedy sprzątane nie bylo, tak, żeby osoba sprzątająca nie miała możliwości podpisania się. Dzisiaj wszystkie kratki zaznaczone - pod datą dzisiejszą, natomiast klatka schodowa jest po prostu brudna. Poręcze - zaznaczone że sprzatane, a tona kurzu i brudu na nich. Dramat.
I moje pytanie do Was - czy można żądać zmiany firmy sprzatajacej? Bądź co bądź płacimy ciężkie pieniądze za usługę, która jest wybiórczo wykonywana. Mało tego, płacimy za konkretne dni, także za te, w których nikt nie raczy się pojawiać.
Czy ktoś się może orientuje jakie my mieszkańcy mamy możliwości, poza oczywiście zgłoszeniem do administratora, który niewiele robi w naszych sprawach?
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 20:38    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

Czy ktoś się może orientuje jakie my mieszkańcy mamy możliwości,
poza oczywiście zgłoszeniem do administratora, który niewiele robi
w naszych sprawach?
Dobre pytanie Smile my mieszkancy. Tak my mieszkancy i wspolwlasciciele
tego osiedla mozemy wszystko.
Przede wszystkim mozemy pisac zazalenia, mozemy narzekac
jak nie na firme sprzatajaca to na administratora.
Mozemy sie odgrazac i mozemy straszyc. Firma Laris lubi takie pisanie.
Wiec trzeba pisac i kazdy kto sie wypisze juz czuje sie lepiej, bo cos zrobil. Trzeba jeszcze palcem pogrozic, skutek bedzie taki sam.
Natomiast w firmie administrujacej beda mieli ubaw po pachy ze sie mieszkancy burza. Mamy prawo sie burzyc.

Tak juz calkiem na powaznie. Mozemy naprawde wszystko,
mozemy albo kazdy z osobna albo jako calosc, zgodnie z przepisami obowiazujacymi w tym kraju decydowac o tym kto sprawuje dla nas administracje za nasze pieniadze.
Mozemy zmienic administracje jesli nam nie odpowiada.
Mozemy wskazac kto bedzie dla nas sprzatal i za jakie pieniadze.
Nasze pieniadze. Jednak musimy razem jako wspolmieszkancy
i wspolwlasciciele , zeby nie robic z siebie posmiewiska w firmie Laris
zaczac od poczatku.
Wszystko dokladnie bylo juz opisane na forum kilka razy.
Trzeba tylko poczytac.

Musimy sie spotkac, my mieszkancy i wspolwlasciciele w jednym miejscu
i w tym samym czasie.
Musimy wybrac osoby nas reprezentujace na zewnatrz.
Nastepnie nasz zarzad musi poszukac firme administracyjna ktora z nami, wspolmieszkancami i wspolwlascicielami podpisze umowe o prace.
My mieszkancy bedziemy tej wybranej firmie placic pieniadze za to
co bedzie podpisane w umowie. Jak nie bedzie dobra to mozemy zmienic ja na inna.

Na razie my mieszkancy jestesmy wolna narzekajaca spolecznoscia,
nie posiadajaca zarzadu. To tak jak auto bez kierownicy.
My mieszkancy i wspolwlasciciele placimy firmie Laris za to co chce
dla nas zrobic. Ale Laris zrobi dla nas tylko to co pozwoli jej firma
z ktora ma umowe, wiec Orion.
My nie mamy nic do gadania, mozemy tylko narzekac.
My nie mamy umowy z Laris i my nie mamy zarzadu, naszego zarzadu.

Pozdrawiam.
justysia291 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Wto Wrz 27, 2016 22:21
Posty: 38
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 23:37    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

Dziś podczas spotkania z zarządcą mąż zapytał o firmę sprzątającą. Podobno firma nie daje sobie rady na naszym osiedlu i dlatego nie sprząta. Laris ma szukać innej firmy zamiast tej.
justysia291 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Wto Wrz 27, 2016 22:21
Posty: 38
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 23:41    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

azbyszko napisał:


Musimy sie spotkac, my mieszkancy i wspolwlasciciele w jednym miejscu
i w tym samym czasie.
Musimy wybrac osoby nas reprezentujace na zewnatrz.



To w takim razie kiedy i gdzie się spotykamy?
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 1:01    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

BRAWO - WRESZCIE JAKIS KONKRETNY GLOS.
Tak tylko dwie , trzy osoby to za malo.
Musza przyjsc wszyscy lub wiekszosc.
Musi sie tym ktos zajc - samo sie nie zrobi.
Im wiecej osob bedzie aktywnych to tym lepiej.
Trzeba pozyskac adresy internetowe, trzeba
wydrukowac i nalepic we wszystkich klatkach powiadomienia.
Dokladnie krok po kroku napisalem w poprzednich postach co i jak.

BEDZIEMY TO ROBIC PIERWSZY RAZ - bedziemy sie uczyc na bledach.
Najgorszy jest tumiwisizm wielu czlonkow naszej wspolnoty.
Sami nic nie zrobia a potrafia tylko krytykowac kazda inicjatywe.
Dla ulatwienia zorganizowania takiego spotkania, dla pomocy czysto prawnej
najlepiej by bylo skorzystac z fachowej pomocy.

W zeszlym roku znalazlem taka pomoc, znalazlem firme ktora dala
dobre ceny na uslugi. Firme ktora obiecala dac gratis prawnika.
Obiecala pomoc w zorganizowaniu spotkania, oplakatowaniu osiedla.
Oczywiscie w zamian oferuje administrowanie tez naszym osiedlem.
Jest to firma ktora jest znana w Krakowie, jest to firma ktora
administruje osiedlem wrzosowym i kilku innymi. Czy najlepsza ??
ja tego nie wiem, najlepsze tez maja swoje ceny. Ale ta kwestia jest
drugorzedna, poniewaz my przy ich pomocy odrywamy sie od Laris i Oriona.
WRESZCIE my wybieramy nasz zarzad z naszych sasiadow. Nastepnie
zawieramy korzystna umowe z ta firma na czas okreslony i w przypadku
nie wywiazywania sie z kwestii umownych my zmieniamy ta firme na inna.
Obecnie NAS nie ma, nikt sam niczego nie zalatwi a tym bardziej dla
wszystkich innych mieszkancow. Obecnie nie mamy umowy z Laris.
Nie mamy nic tylko klopoty i reklamacje ktore sa celowo opozniane by odczekac kiedy minie czas gwarancji czy rekojmi. Potem bedziemy
dzielnie za wszystko placic z wlasnej kieszeni.

Na zakonczenie - osobiscie proponuje wspolprace - ale trzeba jeszcze
poszukac innych aktywnych wspolmieszkancow. Koniecznie trzeba
podjac decyzje czy ten mlody zespol bedzie sam do wszystkiego dochodzil
czy poprosimy o pomoc w kwestiach organizacyjnych i przede wszyskim
prawnych. Orion latwo nie wypusci kury znoszacej dla niego zlote jaja.
Laris jest jego siostrzana firma i dziala dla niego ale przeciw nam.
Pozdrawiam

Wiec spotykamy sie, ale najpierw w mniejszym gronie by przygotowac
spotkanie wspolnoty. By zapisac wszystkie kolejne kroki, by ewentualnie
poprosic o pomoc firme doswiadczona w dzialaniu. Moze ktos znajdzie
lepsza propozycje, lepsza firme ktora da jeszcze nizsze stawki i pomoc prawna gratis ?? Moze trzeba oglosic ze szukamy wspolpracownikow,
innych wspolwlascicieli ktorzy przylacza sie do przygotowan.
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 1:12    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

Pomocne informacje w dalszym zalatwianiu poprzednie posty w tym temacie.

Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Różane

Spotkanie wspólnoty Ogród Różany 2018
justysia291 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Wto Wrz 27, 2016 22:21
Posty: 38
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 7:48    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

Trzeba ustalić konkretny termin spotkania i albo się przejść po klatkach albo wywiesić ogłoszenie z terminem i miejscem spotkania, resztę ustali się po tym jak się spotkamy, może na początku nie będzie tłumów ale z czasem myślę że wszyscy się zdecydują.
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 9:19    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

Z naszych doswiadczen wynika, że na poczatek najlepiej spotkac się po prostu na parkingu na osiedlu. Potem wieść rozejdzie się naturalnie dalej do reszty. Nawigator jest mega pomocny przy procesie odwolania zarzadcy. Bez prawnika sie nie obedzie. Warto skorzystac z ich pomocy, zawsze mozecie potem zrezygnowac, jak sie nie sprawdza (my nie zrezygnowalismy).
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 9:27    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

Do Justysi -- napisalem wiadomosc prywatna, czekam na odpowiedz.
Do Aleksandry -- dziekuje za sasiedzka pomoc, co sie nie udalo w zeszlym roku powinno sie udac tym razem. Nawigator dal mam juz propozycje na pismie ale nie bylo chetnych do wspolpracy.
Milego dnia WAM zycze dziewczyny.
Panowie sa jak zwykle malo aktywni.
HEJ
Anylaa 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Sie 27, 2016 11:06
Posty: 15
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 14:14    Temat postu: Re: Firma sprzątająca-os. różane

Skoro nie dają sobie rady, to niech zrezygnują, a nie pobierają pieniądze za usługi niezrealizowane.
Choć to Laris słysząc takie wytłumaczenie powinien od razu zmienić firmę sprzątającą.
Odnośnie mojego pytania co można zdziałać - doskonale zdaję sobie sprawę, że zjednoczeni możemy wszystko, włącznie ze zmianą administracji. Jest to oczywiste. Pytanie dotyczyło tego, co my jako osobne jednostki, bo w tym momencie tak działamy możemy żądać od laris, składając reklamacje i skargi. Bądź co bądź to nasze pieniądze są wydawane.

Kontynuując, kiedy organizujemy spotkanie na parkingu? Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama