portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Trzy Ogrody - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Trzy Ogrody - sprawy osiedlowe » Forum » Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
dziubski10 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Mar 12, 2018 21:00
Posty: 1
Skąd: Skawina

PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 21:17    Temat postu: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

Cześć,

Czy ktoś z tutaj obecnych orientuje się jaki jest status inwestycji Ogród Lawendowy? Z zewnątrz wygląda na końcówkę prac budowlanych.

Które bydunki szczególnie polecacie z własnego doświadczenia?
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Mar 12, 2018 21:43    Temat postu: Re: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

Z tej strony wynika, że inwestycja jest oddana do użytkowania - nie podpinają jednak jeszcze tej strony pod główną stronę dewelopera, ani nie ma listy mieszkań - pewnie właśnie dlatego, że chcą najpierw sprzedać Jaśminowy. Poza tym tworzenie nowej wspólnoty mieszkaniowej i zarząd nią to dla nich koszty. Nie liczyłabym na szybkie uruchomienie sprzedaży tej inwestycji.

http://www.orioninvestment.pl/inwestycje/trzy-ogrody-lawendowy/trzy-ogrody-lawendowy-informacje-ogolne.html
3Ogrody 
   

Zaglądajacy


Wiek: 76
Dołączył: Czw Lis 29, 2018 20:29
Posty: 21
Skąd: Kraków-Opatkowice Zachód

PostWysłany: Pią Lis 30, 2018 11:46    Temat postu: Re: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

Od października 2018 jestem stałym mieszkańcem osiedla Ogród Lawendowy i jestem zadowolony. Oczywiście są plusy i minusy lokalizacji.
Minusy: nie zagospodarowane tereny zielone po inwestycyjne, jak również teren od strony torów kolejowych, wertepy; odczuwalny poziom hałasu od przejeżdżających pociągów (na poziomie 50 - 60 db).
Plusy: docelowo przystanek Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej Kraków-Opatkowice i szybkie połączenie z dzielnicami Krakowa, bliskie tereny zielone, w tym spacerowe, sklep osiedlowy, nowa droga wyjazdowa z osiedla, funkcjonalne oświetlenie osiedla, kamery.

Osiedle Lawendowe - statystyka na dzień 30.11.2018

14 budynków z numeracją nieparzystą: 127 - 153
Ogółem mieszkań: 112
Wolne mieszkania: 74 (66% zasobów mieszkaniowych)
Sprzedane: 35 (31% " )
Rezerwacja: 3 (~3% " )
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Pią Lis 30, 2018 20:32    Temat postu: Re: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

WITAM nowego i zadowolonego mieszkańca osiedla Ogród Lawendowy. Domyslam sie ze nasz sasiad nie musi juz codziennie wstawac do pracy, wiec omijaja go nie zapomniane chwile oczekiwania na wjazd w ulice Zakopianska. Mysle ze ten temat na razie najbardziej emocjonalnie wplywa na wszystkich mieszkancow. Trzeba by go dopisac do duzych minusow. Z biegiem czasu pokaze sie wiecej elementow do ukladanki + i - . Bardzo pouczajaca dla kazdego mieszkanca osiedla Jasminowego i Lwendowego powinna byc lektura tematow forum od poczatku powstania. Mozna tam znalesc sposoby tanszego zycia na terenie obecnie juz 4 ogrodow.Dwa pierwsze ogrody maja inna administracje. Jest tam wiele dobrych rad i wskazowek na co trzeba zwracac uwage kazdego dnia. Najlepiej miec oczy dookola glowy i zawsze pod reka aparat fotograficzny lub przynajmniej dobry telefon. Kamery zamontowane w kilku miejscach osiedla sa do monitorowania placu budowy. Obecnie inwestor mysle ze chetnie by je odstapil w dobre rece. Ciekawym zajeciem moze sie okazac obserwowanie zielonych ludzikow przemieszczajacych sie kazdego dnia po calym osiedlu jak nie pieszo to za pomoca groznych pojazdow budowlanych. Te ludziki potrzebuja kazdego dnia do pracy jakies media. Najczesciej prad, wode, gaz. Natomiast nie sprzedane mieszkania czego potrzebuja najbardziej w okresie zimowym ??? TAK zgadl Pan - potrzebuja podgrzania, by nie padly instalacje wodne i CO. Pozdrawiam serdecznie po sasiedzku
3Ogrody 
   

Zaglądajacy


Wiek: 76
Dołączył: Czw Lis 29, 2018 20:29
Posty: 21
Skąd: Kraków-Opatkowice Zachód

PostWysłany: Sob Gru 01, 2018 11:03    Temat postu: Re: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

Dziękuję za powitanie. Jestem emerytem i korzystam z tego pełnymi garściami. Nauczyłem się patrzeć pozytywnie. Dostrzegam minusy osiedlowe i jest ich pewnie więcej, ale dotyczą w dużej części wszystkich osiedli krakowskich. Deweloperzy nie zawsze trzymają stronę przyszłego mieszkańca, a i miasto nie idzie w parze z potrzebami nowych osiedli. Deweloper swoje musi wziąć, miasto spóźnia się z infrastruktura: sklepy, drogi, dogodne dojazdy z/do osiedla. Skrzyżowanie Zakopianki i Taklińskiego to problem, też mi doskwiera, bo jestem zmotoryzowanym emerytem. Ten problem dla nowo wybranych radnych (Pani Ewa Dąbska). Myślę, że nowy przystanek SKA Kraków-Opatkowice (2019) aglomeracyjnej po części rozwiąże korek na Taklińskiego-Zakopiańska.
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Sob Gru 01, 2018 17:15    Temat postu: Re: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

Dzien dobry - ciesze sie z dialogu. Jako emeryci mozemy sobie podac rece. Nauczylem sie juz bardzo uwazac na dobor slow w postach. Poniewaz jest wiele osob wrecz czekajacych na jakies potkniecie i wtedy nie przebieraja w slowach. Wspomnial Pan o deweloperze i mieszkancach. Tak u nas tez wystepuje ten problem ale dotyczy juz wspolnot mieszkaniowych wspolwlascicieli. To co proponowalem poczytac wczesniejsze posty da obraz jak deweloper traktowal wspolnoty mieszkancow osiedla wrzosowego i rozanego. Z tego powodu obydwa ogrody rozstaly sie z administracja podlegla wprost deweloperowi. O ile znam zycie ?? to jestem pewien ze dokladnie takie same problemy beda mialy wspolnoty z Jasminowego i Lawendowego. Od miasta trudno oczekiwac szybkiej pomocy, powodem jest brak pieniedzy na wszystkie potrzeby. Tez sie ciesze ze kobieta z naszego osiedla bedzie radna. Jednak sa sprawy nie do przeskoczenia wlasnie z powodu braku srodkow. Bez nich nie da sie zmodernizowac skrzyzowania z Zakopianka nie da sie przyspieszyc budowy przystanku SKM Opatkowice wraz z przyleglym zapleczem. Ta inwestycja ruszy gdy ukoncza przystanek Swoszowice, natomiast polaczenie kolejowe bedzie mozliwe gdy zostanie ukonczona magistrala przez centrum Krakowa. Na razie tam wszystko przebiega jednotorowo i nie ma juz wolnych przebiegow. Wiec patrzac pozytywnie ale realnie to nawet nowa energiczna kobieta nie potrafi tego zmienic. Co wcale nie znaczy ze nie bedzie mogla dla nas zrobic wiele innych dobrych rzeczy. Rozmawialem z Nia i jestem przekonany ze jest to wlasciwa osoba do tej roli. Tez popieram. Na zakonczenie tym razem chce przekazac 3 fotki. Pan tez robi zdjecia wiec prosze popatrzec. Pierwsza zrobiona pol roku temu, pokazuje jakimi drogami ucieka niekontrolowanie energia. Na drugiej zrobionej nie dawno pokazuje dziwny kabelek wychodzacy kolo latarni. Domyslam sie ze jest to zasilanie monitoringu, jestem ciekawy kto placi za ta energie. No i juz ostatnia fotka, spaceruje Pan w kierunku przejazdu kolejowego, tam czasem sa takie widoki. Pozdrawiam


11 PB055993 copy.jpg

11 PB055993 copy.jpg





10 PB055993 copy.jpg

10 PB055993 copy.jpg





12 PB055993 copy.jpg

12 PB055993 copy.jpg


3Ogrody 
   

Zaglądajacy


Wiek: 76
Dołączył: Czw Lis 29, 2018 20:29
Posty: 21
Skąd: Kraków-Opatkowice Zachód

PostWysłany: Sob Gru 01, 2018 20:46    Temat postu: Re: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

Dobry Wieczór,
emerytura to dobry wiek na refleksie. Z przyczyn życiowych sprzedałem dom w górach i wróciłem do Krakowa, piece węglowe zamieniłem na c.o. Szukam spokojnej starości. Wielkie problemy osiedlowe pozostawiam młodszym. Interesuje mnie kolej, bezpieczeństwo, czystość i porządek na osiedlu. Na różnych forach społecznościowych nauczyłem się nie odpowiadać na zaczepki słowne. Wspólnota mieszkaniowa - ten temat będę przerabiał, wiem, że "gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania", nie będę z tym walczył, poszukam złotego środka. Historia Lawendowego z Zarządcą - CASTELIA, dopiero się zaczyna. Jak na razie na dwa posty e-mail na żaden nie odpowiedzieli. To początek kontaktu z wybranym zarządcą przez dewelopera, a nie przez Wspólnotę. Co do zdjęć, widziałem to w rzeczywistości. Podejrzewam, że oświetlenie ulicy to sprawa miasta, jeżeli ulica Dębskiego została przekazana przez dewelopera do zasobów miasta Krakowa, to wówczas deweloper "pożycza" energię od miasta. Ładny zachód słońca, i takie obserwujmy. Pozdrawiam.
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Nie Gru 02, 2018 9:46    Temat postu: Re: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

Dzien dobry – prosze wybaczyc ze znowu zawracam Panu glowe. Od poczatku chodzilo mi tylko o zwrocenie uwagi na koniecznosc wybrania zarzadu wspolnoty wspolwlascicieli, aby z kolei ten zarzad mogl podpisac umowe z administratorem. Jesli administrator ma umowe podpisana z zarzadem SLUPEM, osoba od inwestora, to nigdy nie bedzie trzymal strony wspolwlascicieli. Zawsze bedzie to kosztem mieszkancow a zwlaszcza tzw koszty czesci wspolnych. Mlodzi mieszkancy absolutnie tego nie moga zrozumiec, mnie zajelo to dwa lata na osiedlu Rozanym. Po zmianie administracji na osiedlu Wrzosowym czynsze zmalaly, duza kwota zostala dopisana do rozliczenia kazdemu mieszkancowi. U nas bedzie prawdopodobnie tak samo. Absolutnym ekspertem w tym temacie jest pani Aleksandra ktora wystepuje w tym poscie powyzej. Zna te tematy tak od strony przepisow jak i praktycznie. Tym akcentem koncze wywody na tematy rozgrywek inewstor i wspolnota mieszkancow. Jesli bedzie Pan mial jakies pytania to w miare mozliwosci odpowiem.
Jeszcze kilka slow w temacie emeryci – dokladnie z tego samego powodu co Pan szukajac spokojnej starości, zakupilismy z zona mieszkanie wlasnie tu. Juz poza miastem, z dobrym dostepem do drog szybkiego ruchu i szybkiej kolei miejskiej. Najblizsze pagorki i lasy sa na wyciagniecie reki. Mlodzi wspolmieszkancy sa wspaniali, mili i usmiechnieci. Wiec mozemy teraz bez wysilku zyc, cieszyc sie z tego ze administracja zadba o czystosc na osiedlu. Mozemy w zdrowiu oddawac sie naszym ulubionym zajeciom. Lubimy zdobywac i fotografowac gory. Koncze i pozdrawiam – sasiad.
3Ogrody 
   

Zaglądajacy


Wiek: 76
Dołączył: Czw Lis 29, 2018 20:29
Posty: 21
Skąd: Kraków-Opatkowice Zachód

PostWysłany: Nie Gru 02, 2018 20:55    Temat postu: Re: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

Jak na razie problemów osiedlowych nie odczuwam, zasoby mieszkaniowe w tej części osiedla stoją puste (Ogród Lawendowy). Przed budynkiem pusto, w budynku pusto, cisza i spokój. Administracja daleko, i nie daje znaku życia. Czynsz jak na razie w granicach dopuszczalnych (308 zł/miesiąc, 41 m2). Zobaczymy za pół roku po weryfikacji c.o, wody gorącej i zimnej.

Trochę zmroziła mnie moderacja zamkniętej grupy osiedlowej na Facebook "Mieszkańcy Trzy Ogrody". Otóż wstawiłem cztery graficzne obrazki z numeracją budynków dla wszystkich czterech ogrodów. I co, moderator grupy bez uprzedzenia skasował całą zawartość albumu zdjęciowego. W odpowiedzi skasowałem swój profil w tej grupie. W moim mniemaniu nie naruszyłem żadnych dóbr osobistych publikując obrazek z numerami domów na osiedlu, jednak "nadgorliwy" moderator uznał tę publikację za naruszenie regulaminu lub było to jego widzimisię. Na grupie na spotkałem żadnego regulaminu.

Poniżej załączam zdjęcie z numeracją budynków w Ogród Wrzosowy.

Pozdrawiam



trzy_ogrody_ogrod_wrzosowy.jpg

trzy_ogrody_ogrod_wrzosowy.jpg


azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Wto Gru 04, 2018 7:58    Temat postu: Re: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

Witam - dzien dobry
Grupe 3 Ogrody na Fb prowadzi mloda osobka. Moze nie wie, moze nie chce wprowadzic stalych zasad. Wtedy latwiej jest udostepniac i kasowac material w zaleznosci od stanu ego na dany dzien. Ale to dla Pana nie jest problemem - przeciez mowa jest o 3 ogrodach - Panski jest 4 wiec moze Pan otworzyc inna grupe na Fb i samemu ustanowic reguly. Kto moze brac udzial i ew jakie fotki mozna wstawiac. Powodzenia
3Ogrody 
   

Zaglądajacy


Wiek: 76
Dołączył: Czw Lis 29, 2018 20:29
Posty: 21
Skąd: Kraków-Opatkowice Zachód

PostWysłany: Wto Gru 04, 2018 12:38    Temat postu: Re: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

Dzień Dobry,
właśnie zlikwidowałem profil na "Mieszkańcy Trzy Ogrody" i założyłem nową grupę "Trzy Ogrody | Ogród Lawendowy"

https://www.facebook.com/groups/900695820320071/?ref=group_header

Użytkownicy grupy powinni stosować się do zasad uniwersalnych określonych Netykietą:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

Pozdrawiam
Katarzynka444 
   

Początkujacy


Wiek: 50
Dołączył: Czw Sie 02, 2018 12:40
Posty: 7
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Gru 04, 2018 12:45    Temat postu: Re: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

3Ogrody no i super, bo miałam podobne przejście za wyrażenie swoich odczuć oczywiście w kulturalny sposób Wink Innym wystarczy odmienne zdanie i OUT z grupy Very Happy No bo po co mamy rozmawiać...
3Ogrody 
   

Zaglądajacy


Wiek: 76
Dołączył: Czw Lis 29, 2018 20:29
Posty: 21
Skąd: Kraków-Opatkowice Zachód

PostWysłany: Śro Gru 05, 2018 20:19    Temat postu: Re: Ogród Lawendowy - sprzedaż mieszkań

No właśnie, własne Ego ponad wszystko, tylko dlaczego takie osoby tworzą grupę, bez regulaminu, bez określenia misji, ot tylko dla prezentacji własnej osoby. Przykre, ale nagminne.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama