portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Trzy Ogrody - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Trzy Ogrody - sprawy osiedlowe » Forum » Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Różane
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Różane

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    

Kto chce sprawę wyjaśnić i ewentualnie zmienić zarządcę naszej wspólnej nieruchomości ?
  Jestem za
  Nie jestem zainteresowany
Zobacz Wyniki
Autor Wiadomość
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Pią Maj 19, 2017 8:55    Temat postu: Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Róża

Witajcie sąsiedzi

gdyby Wasze zainteresowanie nasza wspólnotą, jej losami,
wzrosło niespodziewanie to podsyłam ciekawego linka
http://wspolnota.net.pl/ustawa/
tam sa rożne pytania i odpowiedzi, problemy innych wspólnot.

Nie ma spraw , nie do załatwienia.

Miłego dnia życzę

Zbyszko
Honda_Skp 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Czw Sie 07, 2014 21:42
Posty: 284
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Maj 24, 2017 21:37    Temat postu: Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Róża

Aleksandra10BL napisał:


Co do Nawigatora - mogłeś zgłosić wniosek o uchwałę na zebraniu w przedmiocie rozwiązania umowy z Nawigatorem. Zapronowałbyś inną firmę, wspólnota by zagłosowała.
.


Kolejna wymijająca odpowiedź. Nie umiesz odp konkretnie na pytanie.

Tymczasem mija mi 8 miesięcy od zgłoszenia usterki. W dupie mam mnie i nawigator i orion.
DarekR6 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Pią Sie 14, 2015 8:47
Posty: 193
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 25, 2017 7:48    Temat postu: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Różane

od uszkodzenia ściany przed moimi drzwiami mija już rok i od roku Pani z nawigatora zapewnia mnie że zostanie to naprawione Smile
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 25, 2017 8:35    Temat postu: Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Róża

Jeśli chodzi o naprawy w mieszkaniach, to Nawigator w ogóle nie ma obowiązku takich zgłoszeń obsługiwać - jeśli to robią, to tylko z grzeczności.

Jeśli chodzi o naprawy części wspólnych, to jest tu dylemat - bo do końca okresu rękojmi powinien to robić bezpłatnie Orion. W tym zakresie też Nawigator nie ma żadnych praw, bo nie jest właścicielem. Może pisać monity do Oriona co najwyżej i to robią. Jeśli Orion tego nie chce zrobić - a nic nie robią zwykle bez awantury, to robota jest niezrobiona. Nie da się od nich nic wyegzekwować bez straszenia albo bez pozwu (gdzie za kilka lat będzie efekt, o ile wcześniej nie zlikwidują spolki). Jeśli z kolei uszkodzenie jest mechaniczne i powstało po odbiorze, to powinno być usunięte przez konserwatora.

Nie można też zapominać, że o pewnych kwestiach decyduje zarząd, nie Nawigator. Tak naprawdę wszystkie nasze klatki po wykończeniu mieszkań są do generalnego remontu - do usunięcia uszkodzeń i pomalowania. Ale na to narazie nie ma kasy. Przypuszczam, że zarząd nie chce teraz łatać poszczególnych uszkodzeń, bo to kosztuje, a i tak klatki czeka remont generalny. Ale to jest pytanie do zarządu, nie do mnie.

Honda, co do wyboru firmy - nikt tu Nawigatora nie znał i zarząd nie wiedział, czy będą dobrzy, czy źli. Były bardzo intensywne dyskusje nad wyborem firmy. Natomiast Nawigator złożył najlepszą, najbardziej dopracowaną ofertę, a ponadto jako jedyny oferował darmowy projekt zieleni. Pamiętać też trzeba, że wspólnota była pozbawiona administratora z dnia na dzień - więc nowego trzeba było znaleźć natychmiast - chociażby do pomocy w przejęciu wszystkich dokumentów od Oriona, jak i celem wyliczania opłat i płacenia faktur za media. Nie było czasu na zwolywanie zebrania i deliberowanie nad firmą. Jednocześnie zarząd zapewnił sobie rozwiązanie umowy, jeśli Nawigator będzie nienalezycie wykonywać swoje obowiązki. Wspólnota podejmuje decyzje uchwałami - jeśli zatem uważasz, że Nawigator powinien być odwolany, to uruchom zebranie i przekonaj mieszkańców, a także zaproponuj lepszą w Twej ocenie firmę.
DarekR6 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Pią Sie 14, 2015 8:47
Posty: 193
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 8:05    Temat postu: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Różane

bądźmy poważni dziurę mam koło drzwi wejściowych za nie całe 3 miesiące minie rok czasu od mojego zgłoszenia które obiecano załatwić czy tak ciężko ją zaszpachlować ? dostałem informację od Pani Armatys że zostanie to zrobione na moje zapytanie dlaczego nie jest to w dalszym ciągu wykonane dostaje informację zwrotną
,,wszystkie dziury zostały załatane, lecz mieszkańcy w dalszym ciągu przy rozsprzęglaniu samozamykacza powodują uszkodzenia. ''

jakby to powiedzieć gówno prawda ktoś kto się wprowadzał pewnie się nie wyrobił z jakimiś meblami i zahaczył ścianę, ok zdarza się rozumiem ale rok czasu by głupią łatę zrobić ? bez jaj, pomijam fakt że jak już łatają dziury to na odpierdziel i chyba to robi artysta plastyk bo nawet równo nie wyszpachluje tego, ale rok czasu na dziurę? od razu odpisze nie ja ją zrobiłem ja swoje meble wnosiłem przez ogródek Razz dużo łatwiej dużo większe są drzwi balkonowe niż wejściowe Smile



uszkodzenie.jpg

uszkodzenie.jpg


Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 8:38    Temat postu: Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Róża

Sądząc po odpowiedzi, Pani Ania Cię źle zrozumiała - słysząc o dziurze przy drzwiach, pomyślała że to ta ciągle odnawiająca się przy drzwiach wejściowych, gdzie rzeczywiście mieszkańcy są temu winni - u mnie na okrągło była tam wywalona dziura, ile razy by nie szpachlowali. Dlatego od roku nie jest zrobione, bo jest nieporozumienie. U nas wszystkie usterki usuwają do kilku dni - więc u Ciebie jest to ewidentnie wina nieporozumienia.

Co do jakości robót, to tak samo jak z jakością sprzątania - Pani Ania nie jest w stanie wszędzie zajrzeć i zweryfikować, czy coś zostało zrobione dobrze - trzeba jej zgłosić, że jest do kitu.
DarekR6 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Pią Sie 14, 2015 8:47
Posty: 193
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 10:38    Temat postu: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Różane

Aleksandro jak można źle zrozumieć takiego maila ? dosłałem wszystkie zdjęcia uszkodzeń każde miejsce żeby było jasne... dziura jak była tak jest Smile w sierpni będzie równy rok Smile trochę nie fajnie kupiłem nowe mieszkanie a nie używane z dziurami... duży minus dla nawigatora...

,,Witam serdecznie,
Pani Anno uprzejmie proszę o naprawy w budynku nr 39.
Podczas wprowadzania się mieszkańców klatka została dość mocno
zniszczona w załączeniu zdjęcia.
dziury w ścianach oraz porysowana i po obijana powierzchnia lakiernicza.

Proszę o potwierdzenie przyjęcia sprawy oraz o informację zwrotną kiedy
można spodziewać się naprawy ? (fundusz remontowy ?)

Klatkę zniszczyli mieszkańcy wnosząc meble, na tą chwilę już nie ma
nie zamieszkanych mieszkań więc proszę o zajęcie się naprawą
uszkodzeń.

Pozdrawiam
Darek''
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 10:51    Temat postu: Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Róża

To jest to zatem pytanie do zarządu - bo mail Pani Ani wskazuje na to, że może być decyzja zarządu, żeby nie usuwać na okrągło wszystkich dziur powodowanych ciągle przez mieszkańców. To by było nawet racjonalne. Moja klatka jest cała skopana i porysowana przez robotników, a są klatki które wyglądają jeszcze gorzej. Fundusz remontowy na chwilę obecną by nie starczył na remont i wymalowanie wszystkich klatek. Trzeba spytać Pani Ani, jak to wygląda i doprecyzować, o którą dziurę chodzi, bo mogło się coś zagubić po drodze.
DarekR6 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Pią Sie 14, 2015 8:47
Posty: 193
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 11:07    Temat postu: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Różane

jak na okrągło ? jedna dziura która powstała rok czasu prawie ?
jest to wina nawigatora i nie dopatrzenie z ich strony... nie widzę tu sensu obrony kogoś na siłę...
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 11:15    Temat postu: Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Róża

No i co? Z powodu jednej nie usuniętej dziury chcesz odwołać Nawigatora? Napisz maila z dokładnym opisaniem umiejscowienia i tyle. Ja nigdy nie miałam żadnych problemów z jakimkolwiek zgłoszeniem, wszystko było robione od ręki w ciągu kilku dni.
DarekR6 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Pią Sie 14, 2015 8:47
Posty: 193
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 11:20    Temat postu: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Różane

a czy ja pisałem że chce odwołać ? pisze że zdarzają się im wtopy do których się nie chcą przyznać i kręcą ma siłę mówiąc że czarne jest białe a białe jest czarne, umiejscowienie mają dobrze opisane wraz ze zdjęciami, chyba że mam do czynienia z ludźmi którzy nie myślą... szczera opinia robią dużo na plus ale mają też minusy i olewanie pojedynczej osoby na dobre im nie wyjdzie bo opinia i smród się będzie ciągnął za nimi...
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 11:29    Temat postu: Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Róża

Nie wiem, ja po tygodniu dałabym znać, że robota jest niezrobiona i by to poprawili. Nie czekałabym z tym rok.
DarekR6 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Pią Sie 14, 2015 8:47
Posty: 193
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 11:36    Temat postu: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Różane

15 maili wymieniłem z Panią z Nawigatora i za każdym razem było coś ważniejszego lub zajmiemy się tym Smile

,,2016-08-10 14:04
mamy na uwadze te dziury i planujemy je niebawem załatać.''

2016-11-18 11:34
pamiętam o naszej korespondencji i ustalenia względem załatania dziur pozostają nadal aktualne. Jednak w pierwszej kolejności zostały wykonane inne prace na terenie zewnętrznym wykorzystujące sprzyjające warunki atmosferyczne. Na początku tygodnia rozmawiałam z Zarządem, że za zgromadzone środki finansowe na FR wykonamy "remont" klatki polegający na załataniu dziur i pomalowaniu jednej ściany (kolorystykę ściany można dobrać komputerowo, więc nie będzie dużej różnicy kolorystycznej). O terminie wykonania naprawy poinformuję Pana, a oprócz tego będzie umieszczona informacja na klatce schodowej.

W dniu 2017-01-31 13:25
chciałbym dopytać jak ma się sprawa załatania dziury przed moimi drzwiami wejściowymi ?
spawa już ciągnie się 6 miesięcy..

2017-02-02 13:54
pamiętam o tym, wykonawca kolejno zaczyna teraz robić na osiedlu zlecenia od Zarządu w tym i ma wykonać łatanie dziur.

rozumiem nie jestem prawnikiem i nie straszę pozwami ale bez jaj Smile
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 11:49    Temat postu: Re: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Róża

Pani Ani w odróżnieniu od Oriona nie musiałam niczym straszyć 😜

Przypuszczam, że to jest wszystko brak kasy i decyzje zarządu. Musimy pamiętać, że konserwator w cenie za miesiąc ma określoną liczbę godzin. Jak je przekroczymy, to Wspólnota buli ekstra. Przypuszczam, że rzeczywiście mogly wyjść jakieś grubsze tematy, które zeżarły te ryczałtowe godziny, w szczególności sądząc po stanie niektórych klatek.
DarekR6 
   

Forumowicz


Wiek: 39
Dołączył: Pią Sie 14, 2015 8:47
Posty: 193
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 12:53    Temat postu: Zmiana sposobu zarządu nieruchomością wspólną - os. Różane

a mnie dziwi bronienie nawigatora za wszelką cenę... i moim zdaniem jest to zaniedbanie nawigatora, osobiście nie mam nic do tej firmy nawet mam bardzo dobrą znajomą która w niej pracuje ale nie będę kogoś za wszelką cenę wybielał jak zawalili ewidentnie sprawę, tyle w temacie więcej nie bije piany...
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama