portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Trzy Ogrody - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Trzy Ogrody - sprawy osiedlowe » Forum » Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 9:54    Temat postu: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

Poszukujemy , potrzebujemy, młodych talentów.

Osoby o zdolnościach przywódcy, organizatora, przedstawiciela.
Kryteria podstawowe : Kobiety lub mezczyzni – w wieku od 25 – 65 lat
Mlodsi – tylko za pisemnym poreczeniem obojga rodzicow
Starsi – tylko na usilne i wielokrotne proponowanie wlasnej kandydatury
Osoby – nie te które już wszystko wiedza – tylko te które chcą sie uczyć. Przede wszystkim przepisów.

Chodzi o wyłonienie przedstawicieli - zarządu naszej wspólnoty mieszkaniowej, która miałaby w naszym imieniu komunikować sie z zarządcą naszej wspólnoty (firma która będzie dla nas, za nasze pieniądze dbać o nasze mienie, budynki, jezdnie, parkingi i tereny zielone oraz reklamować u dewelopera błędy i zaniedbania sztuki budowlanej) lub w przyszłości samodzielnie naszym osiedlem zarządzać ze wszystkimi konsekwencjami prawnymi.

Jeśli nie będziemy mieć naszego przedstawicielstwa to nadal będą nas strzyc jak barany , na własne życzenie, bez znieczulenia, deweloper przy pomocy i udziale naszej aktualnej administracji.

Nasi sąsiedzi z Osiedla Ogród Wrzosowy na pewno nam doradza i pomogą w pierwszych działaniach by uwolnić sie od duetu Orion – Laris. Maja to już za sobą, odzyskali swoje pieniądze i utworzyli swój zarząd.

Z braku innych możliwości (na razie) pozostaje forum internetowe.
Proszę sie nie bać pokazać swoja twarz(awatar) i wziąć odpowiedzialność za swoje słowa.

Szanowne Sąsiadki – Szanowni Sąsiedzi:
Proszę zgłaszajcie swoje kandydatury, nasza wspólnota czeka na was.


JA JAKO BYLY organizator i przywódca, tez pomogę z drugiego szeregu, tyle co dam rade.
dexxx89 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Cze 18, 2016 10:45
Posty: 32
Skąd: Stamtąd

PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 13:39    Temat postu: Re: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

Pani, która prowadziła rozmowę z Larisem na zebraniu byłaby idealna Wink

Pewnie się tu nie udziela, a szkoda Smile
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 13:43    Temat postu: Re: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

Moze ktos ja zna z klatki schodowej, a moze uda sie ja spotkac na osiedlu ?
Na pewno tez jest gdzies podpisana na zebraniu. Prosze szukac Smile Zycze powodzenia.
ZawszeTuJestem 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Sty 03, 2016 9:15
Posty: 6
Skąd: Krakow-Trzy Ogrody-Dębskiego

PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 15:06    Temat postu: Re: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

Na początek potrzebny byłby nam prawnik lub ktoś kto ma znajomego prawnika aby zgodnie z prawem przeprowadzić wszystkie procedury. Bez tego ciężko będzie cokolwiek zrobić.
Co do pani z zebrania to rozumiem, że chodziło o panią w pierwszej ławce po prawej stronie? To jest pani z naszej klatki Zbyszku, z mieszkania nr 7.
Pytanie czy nie warto byłoby zrobić jeszcze dwóch rzeczy:
1. Zaproponowac/wymusić Larisowi aby Zebrania wspólnoty odbywały się co kwartał, wtedy po pierwsze szybciej moglibyśmy reagować na pewne nieścisłości z ich strony a po drugie już na kolejnym takim spotkaniu możemy zaproponować zmianę Zarządcy na nasz Zarząd.
2. może jest możliwość uruchomienia forum lub chata osedlowego w naszym internetowym systemie wspólnotowym?

Pozdrawiam,
Mariusz
ZawszeTuJestem 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Sty 03, 2016 9:15
Posty: 6
Skąd: Krakow-Trzy Ogrody-Dębskiego

PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 15:08    Temat postu: Re: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

Poza tym teraz zrobi się ciepło to spróbuję poruszyć ten temat w środowisku mam/ojców z dziećmi. Chociaż wątpię, żeby ktoś z tej grupy miał czas na zajęcie się na poważnie sprawami naszego osiedla.
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 17:01    Temat postu: Re: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

Witaj Mariusz - ta pani, dostala mail dokladnie taki sam jak Wy. Myslalem ze to moze o nia chodzic, pewnie intuicja mi podpowiedziala. Rozumiem ze wszyscy mieszkancy sa mlodzi, wszyscy maja ten sam problem, male dzieci, praca zawodowa i brak czasu. Jednak sa sprawy nie cierpiace zwloki. Byc moze wystarczy spotkac sie dwa trzy razy i po klopocie. Jesli nikt nie bedzie chcial sie zajac osobiscie (nie bedzie mogl) to firm czekajacych na nowe umowy jest wiele. Wtedy wybrana firma przez nas zastapi w pelni firme Laris i nie trzeba sie bedzie wiecej spotykac w tej sprawie. Aktualnie mamy pilny temat, kable czerpiace wspolny prad, podobno maja subliczniki. Kto to sprawdzal, kto wie, kto wie co mierza te subliczniki. U mnie bylo osuszane mieszkanie, z mojej instalacji. Pracownicy Oriona mieli sublicznik, byli niezwykle mili, nie przyszlo mi do glowy ze moge byc oszukany. Na szczescie zawsze robie dokumentacje fotograficzna a ta wykazala po porownaniu wskazan licznika Oriona i mojego z Taurona, ze roznica na moja niekozysc byla okolo 150 zl. Mam wszystko dokladnie zapamietane. Pomysl ile zlotych mamy straty co dziennie jesli inne subliczniki tez sa manipulowane, albo napisze delikatniej nie sprawne technicznie. Przeciez to administracja powinna sprawdzic jakosc licznikow, spisac, sfotografowac stan a potem dopilnowac dokladnego rozliczenia. Tylko czemu jedna reka tego samego ciala miala by podejmowac dzialania przeciwko drugiej. Lepiej zrobic to naszym kosztem. Smile
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Sob Kwi 08, 2017 17:29    Temat postu: Re: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

Inna sprawa nie cierpiaca zwloki, albo teraz albo wcale.
KOMUNIKACJA w obrebie naszego osiedla. UM Krakowa ma plany, ma pieniadze i chce z nami rozmawiac. Jesli teraz nie zalatwimy co nam pasuje to potem bedzie to praktycznie nie wykonalne. Prace maja sie rozpoczac etapami a jednym z pierwszych ma byc polaczenie drogowe pomiedzy ul. Taklinskiego a przystankiem SKM na razie w budowie. Wyslalem WAM moja propozycje, jestem jeden z 250 nie mam licencji na nieomylnosc czy jedynie sluszne pomysly. Kazdy mieszkaniec wspolnoty powinien, ma obowiazek teraz na etapie planowania sie wypowiedziec a nie juz po fakcie ze nie ma miejsc parkingowych czy trudno sie wydostac samochodem z osiedla. Moja propozycja jest prosta. Od zaplanowanego rada (przez UM Krakowa) na poczatku Taklinskiego i Debskiego zrobic przystanek autobusowy na ul Debskiego w zatoce przystankowej (by nie tamowac ruchu) ul. Debskiego zrobic koniecznie jednokierunkowa (w kierunku zachodnim). Kolejny przystanek autobusowy zrobic w centralnym punkcie wszyskich 4 osiedli. U wylotu drogi osiedlowej pomiedzy ogrodem Wrzosowym a Rozanym. Latwy dojazd dzieci ze szkoly, ludzi z zakupami do domu. Ulica jednokierunkowa z miejscami postojowymi dla mieszkancow (po lewej stronie, kier. zach.) Kolejnym koniecznym przystankiem jest przystanek przesiadkowy na stacji SKM. Ulatwienie przesiadania dla podróżnych. Tam jest konieczne miejsce nawrotu autobusu (rado) tam tez bedzie parking dla pasażerów kolejki SKM. Dalej autobusy pojada do Taklinskiego i dalej w kierunku na Sidzine. Tam kolo przedszkola konieczne jest kolejne rondo (z wielu powodow) Raz spowolnienie szybkosci przejazdu na luku, mozliwosc wlaczenia sie pojazdow z kierunku od naszych osiedli i SKM. Przystanki zaproponowałem kolo przedszkola ale nie na Taklinskiego by nie tamowac ruchu. Itd. Kazdy , uwazam ma koniecznosc wypowiedzenia sie w tym temacie. Trzeba wybrac najlepsza propozycje (rozwiazanie) na przyszlosc.
murykm 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lip 08, 2016 7:51
Posty: 23
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 8:09    Temat postu: Re: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

moja sąsiadka kiedyś proponowała, że jesli bedzie potrzeba przedstawiciela to ona może być, zapytam, bo nie wiem jak często wchodzi na forum, ale pewnie jedna osoba to mało...bo spraw jest troche i już widze ze lekko nie będzie,
co do subliczników to w momencie kiedy trwały remonty na całego dzwoniłam do Laris z niepokojem kto za to zapłaci, zapewniano mnie ze jako właścieciel garażu mam sublicznik i problemu nie ma (to było w styczniu) a niedawno sie dowiedziałam ze dopiero załozyli, jak spytałam kto ma do nich dostęp bo chciałabym zobaczyć, to powiedziała mi p. Dorota ze klucze i dostęp ma tylko ona, poszłam sprawdziłam - subliczniki widać, nie są pod kluczem, wiec sie zastanawiam jaką widzę w tym temacie ma nasz administrator i czy wogole te liczniki widziała, poza tym, skąd ja mam wiedzieć co to za liczniki, gdzie kupione, czy sa skalibrowane odpowiednio,czy właściwie założone.....znowu mam wierzyć na słowo....poza tym informacja,jaką dostalismy na maila, że deweloper zapłacił łaskawie za prąd w budynkach niezamieszkałych to jakas kpina.....co mnie obchodzą niezamieszkałe budynki.....to własność dewelopera!!!! i czemu faktury wystawiane są na wspólnote!!!!
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 16:32    Temat postu: Re: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

Glos w temacie
Potrzebujemy gremium, kilka osob ktore beda nas reprezentowaly albo zawsze jako nasz zarzad albo teraz przejsciowo w celu uwolnienia sie od firmy Laris i oddania (podpisania) umowy z inna firma ktora bedzie dla nas pracowac za nasze pieniadze.
Deweloper buduje bloki i to jest jego zadanie.
W celu administrowania (zabezpieczania) tego co wybudowal powolal firme Laris.
Firma Laris ma podpisana umowe z deweloperem. Nie mogla miec umowy podpisanej z nami bo jeszcze nie bylismy wlascicielami.
Jak firma ktora ma umowe z Orionem moze dzialac, wystepowac przeciwko niemu ? nie moze z wielu powodow.
Jesli chcemy miec pewnosc ze nikt nas nie oszukuje, nikt nie dziala na nasza szkode to musimy sami zarzadzac lub ten zarzad przekazac umowa w gestie firmy ktora bedzie od nas zalezna.
Bedzie miala umowe podpisana z nami (wlascicielami mieszkan i terenow).

Jesli chodzi o liczniki pradu i wody to razem z zatwierdzeniem planow budowy a nastepnie przekazania budynkow do eksploatacji jest dokladny plan, podzial licznikow. Jest tam dokladnie podane ile ich jest i co ktory liczy (mierzy). Ten plan musi posiadac administracja.
Nas mieszkancow z jednej strony obchodza liczniki pradu w mieszkaniach a z drugiej strony zuzycie pradu poza mieszkaniami (czesci wspolne) wiec klatki schodowe, latarnie uliczne i wszystkie pomieszczenia jeszcze nie sprzedane przez dewelopera.
Nie musi tak byc ale za cale zuzycie poza mieszkaniami , placimy my wlasciciele mieszkan. Gdyby bylo wszystko sprzedane to wiadomo placiliby nowi wlasciciele a tak ?? wszystko zalezy od uczciwosci tak dewelopera jak i administracji od niego zaleznej.
Wszystko na ten temat wiedza mieszkancy osiedla wrzosowego.
Wlasnie z powodu grubych nieprawidlowosci oddzielili sie od Laris i wzieli swoje sprawy w swoje rece.
Kazdy z nich otrzymal zwrot duzej kwoty pieniedzy.
Teraz nas przestrzegaja i proponuja pomoc by sie uwolnic od Laris.

Potrzeba fizycznie dwie, trzy osoby przebywajace stale na osiedlu by to zalatwic.
Te osoby musza byc samodzielne, posiadac duzo wlasnej inicjatywy. To bedzie drudne dogadywanie spraw, udawadnianie kto ma racje. Kto za co i ile zaplacil.
Osoby ktore potrafia konsekwentnie udowodnic swoja racje a nie dac sie zastraszyc przez dewelopera jak juz bylo poprzednio.
Dobrze by bylo gdyby to byly osoby z dluzszym doswiadczeniem zyciowym.
Wczesniej napisalem o pradzie a to samo dotyczy wody.
Kazdy ma swoj licznik i to nie podlega dyskusji ale sa tez liczniki wody wspolnej, ogrzewanie mieszkan, podlewanie trawnikow, sprzatanie i byc moze jakies okoliczne inwestycje.
Ale znowu to musi wiedziec administracja (nasza administracja) a nie administracja pracujaca dla dewelopera.
Sasiedzi z wrzosowego pisali ze za wode zuzyta do budowy osiedla Rozanego oni zaplacili.
Czy to prawda nie wiem, trzeba ich zapytac. Oni maja na to twarde dowody.
Dlatego tez zmienili administracje.
Pozdrawiam
dexxx89 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Cze 18, 2016 10:45
Posty: 32
Skąd: Stamtąd

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2017 22:06    Temat postu: Re: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

Nie no, czas trzeba działać. Ta administracja to jest jedna wielka porażka. Robią sobie z nas żarty mailami o różach i przeglądach, które mają w OBOWIĄZKU wykonywać systematycznie, zamiast wziąć się do pracy.

Żona w czwartek rano zgłaszała do administracji, że nie działa światło na klatce schodowej.

Wielebny Pan z administracji orzekł: "FAKTYCZNIE BYŁ PROBLEM Z PRĄDEM W OKOLICY MOGŁO WYWALIĆ BEZPIECZNIKI ZAJMIEMY SIĘ TYM".

Nie było mnie w KRK, wróciłem dziś.... i co ? Żona mówi, że dalej nie ma światła na klatce.

Na pełnym wk***ieniu, nie czekając na wielebnego Pana z administracji poszedłem włączyć korek od oświetlenia klatki schodowej.

Jeśli ta administracja nie potrafi przez 3 dni włączyć korka od oświetlenia klatki schodowej, to czego my w ogóle oczekujemy?

Do tej pory wahałem się czy warto im jeszcze raz zaufać, teraz jestem zwolennikiem zmiany !!!
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Czw Mar 29, 2018 8:58    Temat postu: Re: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

Przypomnienie tematu !!!!!
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Wto Gru 18, 2018 12:34    Temat postu: Re: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

Jeszcze jedno info w temacie strzyzenia
azbyszko 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 04, 2016 0:09
Posty: 198
Skąd: trzy ogrody Krakow

PostWysłany: Wto Maj 14, 2019 18:10    Temat postu: Re: Osiedle Ogród Różany - z ostatniej chwili

to trzeba przeczytac
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama