portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Trzy Ogrody - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Trzy Ogrody - sprawy osiedlowe » Forum » Profesjonalny odbiór mieszkań
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Profesjonalny odbiór mieszkań

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Just88 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lut 25, 2015 11:48
Posty: 15
Skąd: Leżajsk

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 10:03    Temat postu: Profesjonalny odbiór mieszkań

Witam, czy korzystał ktoś z usług firm/osób zajmujących się fachowym odbiorem mieszkań? Czy warto korzystać z tego typu usług?
A może ktoś podpowie na co zwrócić samemu uwagę przy odbiorze mieszkania we wrzosowym?
Mbiel88 
   

Początkujacy


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 21, 2014 19:51
Posty: 8
Skąd: Dobczyce

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 18:45    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

Witaj . Ja nie miałem problemów po odbiorze . To co sprawdzałem to przede wszystkim drzwi i okna , czy odpowiednio się otwierają , czy szyby nie są zarysowane . Próbówką sprawdziłem czy w każdym gniazdku jest prąd . Wymiary pomieszczeń . Jakość wykonania tynków i posadzek , i inne drobiazgi .
aneta_7a 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Kwi 04, 2014 12:38
Posty: 141
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 20:52    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

Jak ja odbieralam mieszkanie, to nie dało się tak prosto sprawdzić rys na szybach, bo okna były bardzo brudne (no chyba że teraz ktoś je czyści przed odbiorami). Prądu w gniazdkach tez nie dało się sprawdzić, bo w mieszkaniu nie było prądu (jest dopiero po założeniu licznika, co dzieje się po podpisaniu własnej umowy na prąd, co z kolei dzieje się po odbiorze mieszkania)
Maciek555 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Sie 07, 2014 8:48
Posty: 397
Skąd: Przeworsk

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 10:14    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

Mbiel88 dokładnie jak sprawdzałeś prąd w gniazdkach bez podpiętego licznika ?
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 10:36    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

Sąsiad działa na gniazdka elektryzująco Smile
Swans2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Pią Sie 29, 2014 23:03
Posty: 210
Skąd: Kraków-Podgórze

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 11:18    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

Maciek555 napisał:
Mbiel88 dokładnie jak sprawdzałeś prąd w gniazdkach bez podpiętego licznika ?


Rotfl ...
JimiLincoln 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 22, 2015 12:19
Posty: 72
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 11:22    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

My korzystaliśmy z tej firmy:
http://odbioryarchitekt.wix.com/odbiormieszkankrakow

U mnie nie znaleźli jakiś istotnych wad, więc ciężko oceniać ich skuteczność.
Gdyby wyłapali jakąś gruba niedoróbkę dewelopera na pewno byłoby to na + ich skuteczności.

Dużo drobiazgów zauważyli i pewnie dlatego, że na tym osiedlu wiele razy byli i dobrze je już znają. Pani Żanecie na ich widok podnosiło się ciśnienie Smile

Jeśli chodzi o prąd i okna to w protokole odbioru zapisaliśmy adnotację, że w momencie odbioru nie było możliwe ich sprawdzenie.
Mbiel88 
   

Początkujacy


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 21, 2014 19:51
Posty: 8
Skąd: Dobczyce

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 19:37    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

Witam . Przy odbiorze mieszkanie powinno być czyste pomimo że jest to stan deweloperski . A prawidłowe podłączenie prądu sprawdziłem rozbierając puszki , wystarczy że w kostce zostaną źle podłączone przewody to prąd będzie w bolcu uziemienia, kilka razy juz tak miałem ( Zagalopowałem się z tą probówką , to w innym wypadku ) .
aneta_7a 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Kwi 04, 2014 12:38
Posty: 141
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 19:56    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

Mbiel88 napisał:
Witam . Przy odbiorze mieszkanie powinno być czyste pomimo że jest to stan deweloperski.

Powinno powinno Wink mieszkania do odbioru powinne być czyste, ludzie powinni być dobrzy, a deweloper sympatyczny Smile
Patryk-826 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Mar 16, 2015 21:14
Posty: 118
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2015 12:22    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiďż˝r mieszkaďż˝

A ściany suche. Ale jak pada deszcz to musi być mokro Very Happy
Mbiel88 
   

Początkujacy


Wiek: 36
Dołączył: Śro Maj 21, 2014 19:51
Posty: 8
Skąd: Dobczyce

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 19:49    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

Staramy się Komuś pomóc ? Czy tworzymy kolejny wątek o tym jak to deweloper uprzykrza nam życie . Jak mieszkanie jest brudne , to nie odbieram, dziękuje i do widzenia w innym terminie
Just88 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lut 25, 2015 11:48
Posty: 15
Skąd: Leżajsk

PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 18:00    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

A czy dostaliście od developera jakieś dokumenty przy odbiorze? np. dokładne wymiary poszczególnych pomieszczeń żeby można było to zweryfikować? Czy robiliście przegląd na podstawie załączników do umowy przedwstępnej tj. ogólne zestawienie powierzchni i standard wykończenia budynku.
JimiLincoln 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 22, 2015 12:19
Posty: 72
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 19:44    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

Tak, sprawdzaliśmy różne rzeczy z prospektu i planu budynku. Jest tego raczej niewiele, więc nie jest to trudne.

Jeśli chodzi o powierzchnię to firma o której mówiłem mierzy pomieszczenia i weryfikuje z planem, który musisz jej wcześniej dostarczyć. Taki plan, czyli inaczej rzut poziomy jest załącznikiem do umowy deweloperskiej zawierający informacje tylko o metrażu poszczególnych pomieszczeń. Jeżeli natomiast chodzi o dokładny projekt mieszkania z wymiarami, to możesz zawsze pogadać z deweloperem. Niestety na etapie, kiedy już kupiłaś będzie Ci trudno dostać kopię. Natomiast projekty budowlane był wglądu w siedzibie Oriona kiedy kupowałem mieszkanie i nie robili przeszkód z oglądaniem ich. Możesz przyjść z notatnikiem i sobie to wszystko zanotować Smile

Nie zwracałem uwagi na to jak zatrudniona firma od odbioru mierzy, bo wcześniej udało mi się wejść do mieszkania i zrobić to samemu na spokojnie. Wszystko pomierzyłem i policzyłem, a różnica pomiędzy moim wynikiem a Oriona to tylko 0,1m2.
adziojarzab 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Gru 27, 2018 16:21
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 28, 2018 9:58    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

Ja korzystałem z usług tej firmy https://pewnylokal.pl/odbior-mieszkania/

Inżynier sprawdził wilgotność i metraż, sporo nieścisłości wyszło więc warto. Puszki elektryczne od włącznikow i od gniazd były zatynkowane niemalże wszędzie. A najważniejsza razaca w oczy usterka to to że nawiewniki okienne były zamontowane chyba tylko na ozdobę bo nie były porobionych otworow w profilach.


Ostatnio zmieniony przez adziojarzab dnia Fri Dec 28, 2018 15:28, liczba edycji: 1
davido 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Pią Sie 01, 2014 17:36
Posty: 21
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Gru 28, 2018 13:48    Temat postu: Re: Profesjonalny odbiór mieszkań

a ja z kolei odebrałem mieszkanie z adnotacją że z wyjątkiem okien bo są brudne i nie potrafię ocenić stanu. Jak się później okazało jedno okno było zarysowane i wymienili.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama