portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Trzy Ogrody - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Trzy Ogrody - sprawy osiedlowe » Forum » Zmiana Zarzadcy oraz Administratora
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Idź do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Patryk-826 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Mar 16, 2015 21:14
Posty: 118
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 21:39    Temat postu: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Drodzy sąsiedzi ponieważ ani Zarządcą ani Pani Administrator nie otrzymali absolutorium a Plan gospodarczy nie został zaakceptowany uważam że powinniśmy zwołać zebranie nadzwyczajne i odwołać dewelopera jako zarządcę. Niestety w obecnej sytuacji kiedy to deweloper jest zarzadca I on wybiera administratora, Administrator mu sie podporzadkowuje I mamy to co mamy. Koszty zarzadzania w innych firmach sa nizsze mam narazie jedna opinie z innej firmy zarzadzajacej i jest nizsza. Postaram sie zebrac kilka zeby miec dodatkowe atuty.
Prosze o jedno poniewaz Pani administrator chce na sile przeforsowac plan na ten rok bo jest to dla niej byc albo nie byc nie zatwierdzajmy go, wybierzmy swoja administracje ktora bedzie naszym wyborem I bedzie pracowac DLA NAS!!!!!!
kokolokos 
   

Stały bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Wto Mar 17, 2015 10:52
Posty: 57
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Mar 17, 2015 11:36    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

jestem jak najbardziej ZA ZMIANA ZARZADCY
Justyna01 
   

Nowy na forum


Wiek: 44
Dołączył: Wto Mar 17, 2015 11:43
Posty: 4
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Mar 17, 2015 11:54    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

w umowie jest zapis, ze przez trzy lata zarządca jest deweloper. Czy to nie będzie przeszkodą do jego zmiany? Może wypowiedzieć się, ktoś bardziej rozeznany w temacie?
kokolokos 
   

Stały bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Wto Mar 17, 2015 10:52
Posty: 57
Skąd: Krakow

PostWysłany: Wto Mar 17, 2015 12:16    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

NIE MA Z TYM PROBLEMU.
marzena105 
   

Bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Wto Lut 17, 2015 18:08
Posty: 35
Skąd: Balic

PostWysłany: Wto Mar 17, 2015 16:15    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Jestem zaSmile
kamil_086 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Mar 16, 2014 16:36
Posty: 103
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 9:11    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Krótki schemat jak dokonać zmiany zarządcy:

1. Zwołać walne zgromadzenie na wniosek właścicieli mających 1/5 udziałów w wspólnocie.

2. Sporządzenie uchwały o odwołaniu zarządu.

3. Przegłosowanie na walnych zgromadzeniu uchwały ponad połową głosów zaprotokołowanej przez notariusza.
Maciek555 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Sie 07, 2014 8:48
Posty: 397
Skąd: Przeworsk

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 9:34    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Może zanim zaczniemy kogokolwiek odwoływać ktoś przedstawi konkretne oferty z innych firm zarządzających ?
kamil_086 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Mar 16, 2014 16:36
Posty: 103
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 9:41    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Musimy rozróżnić administrację osiedlę od zarządcy. Zmiana zarządcy (orion ) nie oznacza zmiany firmy, która zajmuje się administracją osiedlą (osobiście do Pani Doroty nich nie mam żadnych zastrzeżeń)
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 9:47    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Wydaje mi się, że z Panią Dorotą trzeba by wtedy podpisać nową umowę, bo w chwili obecnej to Orion jako zarządca podpisuje z nią umowę.
kamil_086 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Mar 16, 2014 16:36
Posty: 103
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 9:53    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Myć może ale nie koniecznie. (bez znajomości treści umowy nie można odpowiedzieć na to pytanie)

W teorii umową jest podpisaną z wspólnota mieszkaniową, którą reprezentuję tylko zarządca.

Moim zdaniem zmiana zarządcy nie rozwiązują wszystkich umów podpisanych przez wspólnotę ( idąc tym krokiem oznaczało by to również rozwiązanie umów na dostawę energii itd.)
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 9:58    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Oczywiście, że nie prowadzi to do rozwiązania umów. Ale zastanawiam się, czy Pani Dorota nie jest podwykonawcą Orionu. Orion de facto jej zadania powinien wykonywać sam - ale jak sam Prezes stwierdził, Orion nie został powołany do tego, by zarządzać, a więc nie ma ani pracowników do tego, ani know how. Więc prawdopodobnie zatrudnia firmę zewnętrzną do tego, by pomogła mu wykonywać zarząd. Więc może być tak, że to wspólnota zawarła umowę z administratorem, a może być tak, że Orion i płaci administratorce ze swojego wynagrodzenia za zarząd.
Maciek555 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Sie 07, 2014 8:48
Posty: 397
Skąd: Przeworsk

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 10:03    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

kamil_086 dobra uwaga, w takim razie jestem jak najbardziej ZA zmianą Orionu jako zarządcy.
Patryk-826 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Mar 16, 2015 21:14
Posty: 118
Skąd: Krakow

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 15:35    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Przesłano mi jedną z propozycji na zarządzanie koszt w duże j firmie to około 0,45 groszy za m2 co do pozostałych kosztów niestety wszyscy chcą się spotkać. Jedna z firm zaproponowała spotkanie w poniedziałek, i tu moje pytanie czy mam się spotykać i czy będzie wola zmiany zarządcy.
Jeżeli chodzi o mnie to ja uważam że powinniśmy wybrać sami zarządcę żeby nie było podejrzeń ze deweloper coś z nim kombinuje. Nie mam nic do dewelopera Ale wolał bym zarzadca nie był od niego zalerzny

Podsumowując mam dwie oferty:
0.55 gr
0,45 gr
Aleksandra10BL 
   

VIP


Wiek: 38
Dołączył: Pon Maj 12, 2014 16:19
Posty: 1069
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 17:30    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Świetna oferta. Uważam, że zarządcę należałoby zmienić. Przede wszystkim, żeby nie było ryzyka np. uznawania wad objętych rękojmią za usterki podlegające naprawie z naszych pieniędzy - np. w zakresie kotłowni. Natomiast musimy znać całościową ofertę i zapoznać z nią mieszkańców - żeby przybyli na zebranie i byli jednomyślni co do wyboru - szkoda organizować lokal na zebranie i ściągać notariusza, gdyby miała zapaść uchwała niekonkluzywna.
amster4 
   

Bywalec


Wiek: 113
Dołączył: Śro Kwi 02, 2014 20:14
Posty: 26
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 19:23    Temat postu: Re: Zmiana Zarzadcy oraz Administratora

Nie ma co być nerwowym, dopiero zaczęli administrować, należy im dać szanse. Koszt jednostkowy nie powinien być jedynym kryterium oceny administratora. 0,05 zł przy mieszkaniu 50 mkw, daje różnicę 2,5 zł/m-c.
Czy to jest różnica o którą warto walczyć?.
Zobaczymy ja administratorka będzie dbać o osiedle, o nas, o nasze bloki i klatki schodowe.
W planie gospodarczym jest wiele składników i te 5 gr czy 10 gr można sobie w rożny sposób zrekompensować.
Proponuję poczekać i dopiero oceniać.
Zmienić można zawsze oby nie na gorzej
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 19 Idź do strony 1, 2, 3 ... 17, 18, 19    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama