portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Trzy Ogrody - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Trzy Ogrody - sprawy osiedlowe » Forum » Internet
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Internet

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
pomocnik 
   

Nowy na forum


Wiek: 48
Dołączył: Pią Gru 26, 2014 21:44
Posty: 4
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Gru 28, 2014 12:14    Temat postu: Re: Internet

jestem (ZA) jeśli są to usługi godne zainteresowania i XXI wieku. Na ile jest umowa z wami, i czy podane szybkości są przez cały dzień czy tylko przez noc jak u "niektórych" ?
phlpus 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Gru 26, 2014 11:43
Posty: 26
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Gru 28, 2014 12:29    Temat postu: Re: Internet

podane predkosci sa dostepne cala dobe
tommyk 
   

Forum Ekspert


Wiek: 38
Dołączył: Pon Mar 17, 2014 9:45
Posty: 429
Skąd: Krakow

PostWysłany: Nie Gru 28, 2014 14:45    Temat postu: Re: Internet

Jak dla mnie prędkość 15 mb jest w zupełności wystarczająca i płacę obecnie 45 zł, ale mojej strony ciekawa opcja to monitoring osiedla, ale tu tym powstaje ogrom pytań. Ile tych kamer miało by być? Jak były by ustawione? Ile kosztowałaby administracja takiego monitoringu? itp...
phlpus 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Gru 26, 2014 11:43
Posty: 26
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Gru 28, 2014 16:52    Temat postu: Re: Internet

ok. 1 tys. od kamery

liczony sprzet + wykonanie

serwis i administracja do uzgodnien

wgląd do monitoringu przez www, w osiedlowej telewizji kablowej lub w instalacjach zbiorczych TV
pomocnik 
   

Nowy na forum


Wiek: 48
Dołączył: Pią Gru 26, 2014 21:44
Posty: 4
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 16:09    Temat postu: Re: Internet

witam Was.

Byłem dzisiaj na chwilke u siostry i przy okazji rozmawiałem z szwagrem o tej telewizji z artmedia firmy bo jest do nich podpięty.

Ma 70 programów cyfrowych i nie ma dekodera tylko ma kabel do telewizora podłączony, i może sobie podzielić sygnał też na inne telewizory bez dekoderów.
ma od nich też neta już 5 lat i mówi że elegancko.

za kablówke żeczywiście płaci 30zł.


Ale słuchajcie teraz z innej beczki.

Jużkiedyś miałem o tym pisać ale zapomniałęm.
Natknołem się na banner firmy AVIST na płcie z jednej z budów na ulicy petrażyckiego

wygląda tak:

http://fotowrzut.pl/VA45425474

- i czegośtutaj nie rozumie.
Skoro AVIST sprzedaje internet i televizje to co ma oznaczac do cholery ten banner?
tam jest napisane że zajmują się budownictwem?
-w takim razie co oni robią budują domy czy sprzedają internet?
- a może niech się jeszcze zajmą chodowlą jedwabników? -hehehe

ale do rzeczy. -pomyślałęm sobie skoro budują domy to może być taka sytuacja że podczas budowania robią instalacje w budynkach pod swoje kable (chyba że nie sprzedaja neta) i moze byc tak ze jakies uklady sa w administracji bo jak kolega pisze ze skladal jakies dokumenty w ORIONie a my dowiadujemy sie o tym teraz no to mozna cos podejrzewać że może tak być, i inne firmy które chcąsprzedawać swoje media nie mają dostępu do nas bo rzeczywiście mogą wszystko zamiatac pod dywan. Wogóle jak ktos buduje i sprzedaje jakis internet w tym co zbudowal to oczywiste jest że nie będzie chciał konkurencji, a przewage ma nad konkurencją bo on to budował i może skutecznie utrudniać dostęp do ludzi.

-taki ze mnie detektyw Very Happy

ale z tym że firma sprzedająca internet i telewizje zajmuje się budowami domów to to słysze i widze po raz pierwszy.

-co o tym sądzicie?
wiolkawojcik 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lip 01, 2014 17:46
Posty: 251
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 20:36    Temat postu: Re: Internet

Witam,
Phlpus,
proszę o specyfikacje techniczą łącza. Ja pracuje głownie na uploadzie i to mnie interesuje. Wiele zależy od przyjętych technik testowania. i tutaj różne podawane są wielkości. Download na poziomie 20 do 30 mb jest i tak dobrym osiągnięciem.
Interesuje mnie także kwestia kontroli rodzicielskiej, kontroli dostępu do sieci oraz logowania poczynań młodych ludzi w sieci wpiętych z mojego łącza.
Czy sprzęt mam sobie kupić czy też korzystać z uprzejmości operatora i otrzymywać logi, składać zlecenia na blokowania komunikacji na określonych adresach

Tak ogólnie to potrzebujemy sprawnego i operatywnego dostawcy internetowego.
Więc proszę składać oferty i to w formie jak najbardziej oficjalnej i formalnej.
Pozostaje jeszcze wybranie osoby koordynującej zbieranie ofert oraz dokonywanie wstępnej selekcji
Pozdrawiam
phlpus 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Gru 26, 2014 11:43
Posty: 26
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Gru 31, 2014 19:08    Temat postu: Re: Internet

wiolkawojcik napisał:
Witam,
Phlpus,
proszę o specyfikacje techniczą łącza. Ja pracuje głownie na uploadzie i to mnie interesuje. Wiele zależy od przyjętych technik testowania. i tutaj różne podawane są wielkości. Download na poziomie 20 do 30 mb jest i tak dobrym osiągnięciem.
Interesuje mnie także kwestia kontroli rodzicielskiej, kontroli dostępu do sieci oraz logowania poczynań młodych ludzi w sieci wpiętych z mojego łącza.
Czy sprzęt mam sobie kupić czy też korzystać z uprzejmości operatora i otrzymywać logi, składać zlecenia na blokowania komunikacji na określonych adresach

Tak ogólnie to potrzebujemy sprawnego i operatywnego dostawcy internetowego.
Więc proszę składać oferty i to w formie jak najbardziej oficjalnej i formalnej.
Pozostaje jeszcze wybranie osoby koordynującej zbieranie ofert oraz dokonywanie wstępnej selekcji
Pozdrawiam


download/upload

paq - 30 Mbps/3 Mbps
paq - 50 Mbps/5 Mbps
paq - 85 Mbps/8 Mbps

posiadamy także łącza symetryczne dla biznesu

predkosci sie zmieniaja jak pory roku, także średnio 2 razy w roku zmienia się oferta tzn. większe transwery w tej samej cenie

do kontroli rodzicielskiej są odpowiednie programy, my jesteśmy operatorem a nie stażnikiem łącza. kwestia logowania i blokowania we własnym zakresie. To są dodatkowe usługi za które się płaci. Oczywiście możemy zamontować filtr rodzicielski zgodny z ustalonymi parametrami, ale kazda kolejna próba załącz lub wyłącz jest płatna.

Proponuje przy instalacji wspomnieć o kontroli to technik doradzi i podpowiejaki bedzie odpowiedni program.

Nasza Firma chce wykonać nowoczesną infrastrukturę światłowodową, i świadczyć usługi dla osób chcących z nich skorzystać.

zestaw Naszych usług to Telewizja, Internet i Telefon

Dodatkowo tak jak się to dzieje na innych osiedlach, budujemy system monitoringu i wpinamy go w sieć. Każdy ma możliwość korzystania z tego monitoringu, który jest integralną częścią systemu.

Co do złożenia oferty w formie oficjalnej, mieszkańcy muszą wiedzieć czego chcą i wtedy się przygotuje elastyczną ofertę. Ale aby każdy przedstawił swoje opcje i wymagania to należy zorganizować spotkanie.

No i jeszcze należy sprawdzić, jakie zapisy są w umowach z firmą AWIST. Bo skoro Wspólnoty nie mają podpisanej umowy na świadczenie usług to ich działania mogą być nielegalne. A jeśli tak jest to robi się problem.

Każdy nowy operator wchodzący na dane zasoby musi wiedzieć w co wchodzi i jakie są ustalenia z innymi operatorami
wiolkawojcik 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lip 01, 2014 17:46
Posty: 251
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 16:54    Temat postu: Re: Internet

Witam.
Dziękuję za odpowiedź. Lecz skoro ksztaltujecie ruch w sieci w zakresiw wielkosci transferu, to nie widzę problemu filtrowania ruchu na poziomie adresów oraz portów. Jesli chodzi o odpłatności w tej kwesti Państwo nie okreliliście się. Proszę mi wytłumaczyć dlaczego stosunek download do upload to 10:1.
Pozdrawiam
phlpus 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Gru 26, 2014 11:43
Posty: 26
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 17:32    Temat postu: Re: Internet

Ja tez nie widze problemu blokowania.

Ale nie sprzedajemy "upośledzonego" łącza. Jeśli chcesz sobie blokować to blokuj, mu możemy zablokować wedle życzenia, ale nikt nie będzie takiego filtra obsługiwał.

tzn. admin nie będzie czekał na telefon od uzytkownika, i blokował na telefon usług czy adresów IP. Chyba to jest logiczne i jasne.

Takich praktyk się nie stosuje. Można założyć filtr i na tym się temat konczy.

Ruch jest obslugiwany na poziomie przdzielania wielkości transmisji.

Tak jak pisałem wcześniej, takie filtrowanie można zrobic dowolnym programem, kontroli rodzicielskiej

Nie ma w cenniku takich usług bo z nich nikt nie korzysta, dlatego cieżko jest określić cene. Cena jest kwestią wyceny przez administratora.


stosunek ruchu wynika z wnikliwie prowadzonych obserwacji i testów, jaki stosować upload przy danym download.

I taki stosunek wynika właśnie z analiz ruchu sieciowego.
wiolkawojcik 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lip 01, 2014 17:46
Posty: 251
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 19:19    Temat postu: Re: Internet

Witam,
Świetnie, nie wiem dlaczego wszyscy operatorzy podają dane odnośnie testów i analiz, tylko nie wiadomo jakich i przez kogo prowadzonych.
Według moich analiz i badań wynika, że operatorzy nie chcą dawac transferu w stosunku download do upload 10:5.
Proponują tylko i wyłącznie tzw łącza symetryczne.
Podobno jesteście Państwo nastawieni na potrzeby klientów, proszę wiec o szacunkowe wyceny abonamentów dla łącz
download 20 Mb upload 10 Mb
download 20 Mb upload 40 Mb

Kolejna sprawa, skoro tak bardzo przeszkadza Państwu sprzedaż "upośledzonych" łącz, to proponujcie konkretne rozwiązania. Powtarzam konkretne, nie interesuje mnie jakieś tam wyceny admina w przypadku realizacji filtrów firewalla, wystarczy udostępnić aplet dla realizacji takich wpisów bezpośrednio dla użytkowników. Przecież każde łącze ma swoją konfigurację, dlaczego nie mogę zmieniać tego co chce w ramach umowy, bo jakiś admin musi coś tam wycenić. To nie jest logiczna odpowiedź.
Pozdrwiam
wiolkawojcik 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lip 01, 2014 17:46
Posty: 251
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 19:27    Temat postu: Re: Internet

Odnośnie spotkania.
Może trzeba przygotować ankietę z opcjami wyboru co Państwo oferują.
Po za tym, że to ma być łącze do internetu, tv, telefonia to w zasadzie nic więcej nie wiemy.
Udało się ustalić koszt kamery na poziomie około 1 000 zł, za sztukę.
Wykazu programów tv nie mamy i nie bardzo wiadomo czego się spodziewać, gdzie to można sprawdzić?
W kwestii zebrania, zapewne chętnie spotkamy się i ustalimy co potrzebujemy, pozostaje tylko kwestia jak elastyczna oferta będzie.
Pozdrawiam
phlpus 
   

Bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Pią Gru 26, 2014 11:43
Posty: 26
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 20:54    Temat postu: Re: Internet

wiolkawojcik napisał:
Witam,
Świetnie, nie wiem dlaczego wszyscy operatorzy podają dane odnośnie testów i analiz, tylko nie wiadomo jakich i przez kogo prowadzonych.
Według moich analiz i badań wynika, że operatorzy nie chcą dawac transferu w stosunku download do upload 10:5.
Proponują tylko i wyłącznie tzw łącza symetryczne.
Podobno jesteście Państwo nastawieni na potrzeby klientów, proszę wiec o szacunkowe wyceny abonamentów dla łącz
download 20 Mb upload 10 Mb
download 20 Mb upload 40 Mb

Kolejna sprawa, skoro tak bardzo przeszkadza Państwu sprzedaż "upośledzonych" łącz, to proponujcie konkretne rozwiązania. Powtarzam konkretne, nie interesuje mnie jakieś tam wyceny admina w przypadku realizacji filtrów firewalla, wystarczy udostępnić aplet dla realizacji takich wpisów bezpośrednio dla użytkowników. Przecież każde łącze ma swoją konfigurację, dlaczego nie mogę zmieniać tego co chce w ramach umowy, bo jakiś admin musi coś tam wycenić. To nie jest logiczna odpowiedź.
Pozdrwiam


co do wyceny niestandartowych łącz to wszystkie są wyceniane indywidualnie, forum nie jest miejscem gdzie przygotujemy oferte.
Proszę o kontakt w celu ustalenia oferty.

Parametry łącza konfiguruje admin i on ma tylko dostęp do serwera.
Nigdy nie będzie możliwości konfiguracji usług przez użytkownika.

My dostarczamy łącze a użytkownik może sobie z nim zrobić co chce.
Do kontroli rodzicielskiej są odpowiednie programy, wystarczy zainstalować.

Nie świadczymy usług opieki nad dziećmi !
wiolkawojcik 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Lip 01, 2014 17:46
Posty: 251
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Sty 01, 2015 21:14    Temat postu: Re: Internet

Wracając do zrozumienia pisanych postów,
Jakoś nie bardzo po polsku pisze lub nie wyrażam się jednoznacznie, Proszę sobie wybrać.

Skoro użytkownik może robić z łączem co chce( TO WYNIKA Z POPRZEDNIEGO POSTU), dlaczego ma nie chcieć czegoś blokować lub filtrować?

Proszę o wycenę, to znaczy, że chce znać cenę. Nie chce prowadzić korespondencji o tym. Potrzebuję konkretów.

Co do opieki nad dziećmi, ciężko jest powierzyć ją komuś, kto nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem testu.

Nie wiem czy jest jakikolwiek sens kontynuowania jakichkolwiek korespondencji bez wiedzy na temat wszystkich kosztów, nie tych elastycznych tylko rzeczywistych.
Pozdrawiam.
Maciek555 
   

Zaawansowany Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Czw Sie 07, 2014 8:48
Posty: 397
Skąd: Przeworsk

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 10:54    Temat postu: Re: Internet

wiolkawojcik a tak normalnie to jaki jest problem z blokowaniem dostępu dzieciom do "internetu" z poziomu komputera ? Wink
kamil_086 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Mar 16, 2014 16:36
Posty: 103
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Sty 02, 2015 13:08    Temat postu: Re: Internet

Obserwując temat myślę, że problem polega na braku wiedzy z zagadnień technicznych.

Z praktycznego punktu widzenia blokowanie usług IP czy portów telefonicznie była by bardzo ale to bardzo uciążliwa dla samego użytkownika. Dzwoniąc do call centre i za każdym (zablokowaniem/odblokowaniem usługi) oczekiwać na zgłoszenie się wolnego pracownika (u nie których operatorów czas oczekiwania osiąga nawet godzinę) do tego nie wszystkie call centra pracując 24/h 7 dni w tygodniu.

Jeżeli chodzi o " logowania poczynań młodych ludzi w sieci wpiętych z mojego łącza" pamiętam, że kij ma dwa końce. Jeżeli logowania miałoby odbywać się z poziomu operatora to jak operator miałby odróżnić czy osoba pracująca na komputerze jest osobą nieletnią czy pełnoletnią?(chyba, że miała by oddzielny np. komputer co też trzeba by było konfigurować). W innym wypadku logowanie dotyczyło by również Ciebie Twojego partnera i innych osób korzystających z Twojego łącza. A tutaj trzeba się zastanowić czy aby na pewno chciałabyś aby osoby trzecie miały dostęp (niezależnie od ochrony danych osobowych) do historii przeglądanych przez Ciebie stron odwiedzanych portali itd.

Jeżeli nie interesuję Cię firewall w komputerze zawsze można pomyśleć nad konfiguracją firewall-a w ruterze większość urządzeń daje taką możliwość a są urządzenia, które dają naprawdę zaawansowane możliwości (i tutaj proponowałbym skupić uwagę ).
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama